„Když celou soutěž vyhrajeme, budeme jedině rádi,“ usmíval se po nedělním utkání Zdeněk Jurásek. Hokejista SHK Hodonín se velkou měrou podílel na vyřazení největšího favorita národní ligy. „Oba zápasy byly nesmírně vyrovnané. Jihlava hrála výborně. Měli jsme o něco více štěstí a jdeme dál,“ řekl Jurásek.

Sudoměřice se soupeře z Vysočiny nezalekly a stejně jako v sobotu rychle vedly. Hostujícího gólmana Humlíčka postupně překonali Hofrichter, Milan Hujsa a Jurásek. Domácí vedli v osmé minutě už 3:0! „Stejně jako v sobotu se nám začátek znovu povedl. Bohužel vlastními chybami jsme Jihlavě umožnili vrátit se do hry,“ pravil Jurásek.

Domácí začali chybovat a faulovat, čehož hosté dokázali využít. V početní výhodě se trefili Brázda s Třetinou. „Klid, pořád vedeme. Hrajme svoji hru a ne nenechme se vyprovokovat,“ burcoval spoluhráče na střídačce Tomáš Hofrichter. Sudoměřice mohly ve druhé třetině svůj náskok několikrát navýšit, ale Horák trefil v úniku pouze pravou tyč a Martina Hujsu vychytal pozorný Humlíček.

Jihlava se nevzdala na začátku závěrečné části dvakrát udeřili. Hosté zaskočili domácí obranu dvěma výpady, které zakončovali Třetina se Střechou. „Obránci nevyhodili míček a už to bylo,“ zlobil se na zadáky Jurásek.

Radost Jihlavy však trvala pouze dvě minuty. Vyrovnání zařídil důrazný Miroslav Věchet.

Hosté závěr nezvládli. Ve 41. minutě nepokryla hostující obrana Horáka, který přesnou ranou poslal Suďky do finále. „Síla mužstva, který tady je, se znovu ukázala. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ pronesl Jurásek.

Poslední minuty přinesly na hřiště nervozitu, ostré zákroky a drsné potyčky. Emoce vytryskly naplno v poslední minutě, kdy se do sebe pustili domácí kapitán Dinka s hostujícím útočníkem Třetinou. V pěstním souboji měl mírně navrch zadák Sudoměřic, který soupeře povalil na zem a roztrhal mu dres. „Aspoň se diváci pobavili,“ usmál se Jurásek.

Miroslav Třetina, bývalý hráč extraligové Slavie, porážku neunesl a za nemístné poznámky dostal trest do konce utkání. Havlíčkobrodský rebel Třetina stačil při odchodu ze hřiště plivnout na diváky.

Domácím příznivcům to ale tentokrát nevadilo, jejich miláčci vyřadili favorita soutěže a postoupili do finále.

SK Sudoměřice – Jihlava 5:4 (3:0, 0:2, 2:2), konečný stav série 3:1.

Branky: 3. T. Hofrichter, 4. Mi. Hujsa, 8. Jurásek, 33. M. Věchet, 41. Horák – 21. a 31. Třetina, 18. Brázda, 32. Střecha

Rozhodčí: Šprincl, Polášek. Střely: 37:25.Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2. Diváci: 200

Sudoměřice: Heczko (35. Trochta) – Dinka, Mikéska, Stratil, P. Věchet, Mahdal, Ivánek – M. Hujsa, Hladký, Kaluža, Mišík, Hofrichter, Jurásek, M. Hujsa, K