Suďky si triumfem ve východní skupině první národní hokejbalové lize zajistily účast v baráži o extraligu, které startuje v Karviné už v pátek.

O postup do nejvyšší soutěže se Sudoměřice utkají s domácím Intevem a Jindřichovým Hradcem. Z baráže postoupí do extraligy dva nejlepší týmy. „Připraveni jsme dobře. Pokud zopakujeme výkony, jaké jsme předvedli proti silné Jihlavě, která byla silnější soupeř než Vsetín, máme šanci uspět. Na postup by měla stačit jedna výhra,“ uvedla opora Sudoměřic Tomáš Hofrichter.

Ten dostal před nedělním zápase cenu pro nejlepšího střelce základní části. „Ocenění si vážím. I když jsem statistiky nijak nesledoval. Ani nevím, kolik jsem dal branek,“ řekl Hofrichter. Podle oficiálních svazových statistik nastřílel sudoměřický bombarďák v devatenácti zápasech sedmnáct branek. Stejně gólů dali i jihlavští útočníci Ondřej Jobák a Pavel Píbil. Ti však na rozdíl od Hofrichtera odehráli v základní části o tři utkání víc.

Cenu pro nejlepšího gólmana soutěže si ze Sudoměřic odvezl vsetínský brankář Jan Šimara. Ani jeho výtečné výkony nestačily Valachům k vítězství v národní lize. „Byla to jednoduší série než ta semifinálová. Jihlava dávala góly, kdežto Vsetín pozorně brání a spoléhá hlavně na výborného brankáře,“ uvedl Hofrichter. „Naštěstí jsme dali Vsetínu v každém zápase dost gólů. Valaši jsou schopní vyhrát 3:2, ale pokud dostanou čtyři branky, tak mají velké problémy,“ doplnil.

Sobotní duel přinesl i v deštivém počasí zajímavou podívanou. „Pršelo, takže míček se v kalužích zastavoval. Počasí hře neprospělo, ale hrát se určitě dalo,“ uvedl Hofrichter.

S náročným povrchem se lépe vypořádali Sudoměřice, které v prostřední části otočily dvěma góly stav z 1:2 na 3:2, což bylo pro celé utkání rozhodující. „Z porážky jsme neměli strach. Známe svoje kvality, byli jsme lepší než Vsetín,“ pronesl Hofrichter, který v sobotu zaznamenal jeden z pěti gólů. Do černého přesně zamířil i hodonínský hokejista Jurásek.

Oba kanonýři by měli být připraveni nastoupit i v baráži, která startuje v Karviné v pátek. „Bohužel zatím nevíme čas. Pokud se bude hrát od osmi večer, tak bychom měli být kompletní. Začátek v sedmnáct hodin by nám ale mohl nadělat problémy,“ uvědomovala si sudoměřická opora.

Kromě Sudoměřic se na severu Moravy představí ještě Jindřichův Hradec, který vyhrál západní skupinu první národní ligy. „Soupeře z jižních Čech moc neznáme. Do extraligy ale chceme postoupit,“ pravil Hofrichter.

Celek z Hodonínska by rád znovu vrátil mezi českou hokejbalovou elitu. Problémy může Sudoměřicím nadělat kromě barážových soupeřů i samotné vedení svazu. „Záleží, jaké budou mít požadavky. Pokud po nás budou chtít překopat celé hřiště, tak se peníze na nejvyšší soutěž těžko najdou. V případě drobných oprav bychom ale do extraligy asi šli,“ pronesl Hofrichter.