Začátek zápasu zvládli lépe hosté, kteří na domácí od samého začátku tlačili. Již po sedmi minutách se totiž radoval hostující Švarc, který vyslal schovanou střelu nad lapačku domácího brankáře Ternu, a ten uviděl míček až v síti. Sudoměřice se po tomto gólu zvedly a bylo vidět, že se soupeřem na domácí půdě chtějí hrát vyrovnanou partii. To se jim povedlo. V čase 12:54 vyrovnal v přesilové hře domácí Liška. „Do zápasu jsme vstoupili s cílem uhrát body. Kluci šli do utkání bez respektu a myslím si, že poslední klání zvládli na jedničku,“ řekl trenér Sudoměřic Zdeněk Jurásek.

Do druhého dějství nastoupila Plzeň s velkým sebevědomím a tlakem.

Nicméně domácí hokejbalisté byli nakopnutí vyrovnávací brankou a protivníkovi odolávali. Ač byla na obou stranách druhá půle nabitá gólovými šancemi, do šaten se šlo stále s remízovým stavem 1:1. „V obou dvou třetinách jsme měli několik šancí, ale nedokázali jsme překonat domácího Ternu. Stačilo přidat ještě jeden gól a byli bychom na koni,“ odhodlaně odpověděl kouč Plzně Michal Edl.

Třetí třetina byla pro oba celky a stovku diváků rozhodující. V osmatřicáté minutě bylo dosti horko před brankou Terny, který v bráně čaroval a vychytal nejednu gólovku. Hráči Plzně trochu znervózněli a po faulu nabídli Sudoměřicím přesilovou hru. Té však domácí hráči nevyužili. Nemuseli ovšem věšet hlavy, protože v čase 42:30 po perfektně sehrané akci s Kalužou mladším zvyšoval na 2:1 Hujsa, který přímo vyšachoval hostujícího gólmana Návaru. Hosté neměli již na výběr, a tak zkusili hru bez brankáře. „Hráčům jsem věřil, že mohou skórovat. Určitě by nás po dnešním zápase hodně mrzelo, kdybychom tady nezískali alespoň bod,“ dodal Edl.

Ve třiačtyřicáté minutě srovnal nekompromisní střelou Benedikt, a bylo opět vyrovnáno. Utkání skončilo za nerozhodného stavu 2:2 a následovala samostatná střílení, ve kterých byly lepší Sudoměřice. Jediným šťastným střelcem byl domácí Matěj Fraňo, který blafákem do bekhendu obelstil Návaru. „Je to moje jediná a oblíbená klička,“ řekl s úsměvem Matěj Fraňo. Velkou radost měl i trenér Jurásek. „Kluci věděli, že je to poslední zápas a dali do toho všechno. Je škoda, že jsme v závěru inkasovali gól na 2:2, ale v samostatných střelách jsme urvali alespoň dva body,“ uvedl trenér.

SK Sudoměřice – HBC Plzeň 3:2 po samostatných nájezdech 
(1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Liška (Tóth), 43. Hujsa (Kaluža), rozh. náj. Fraňo – 7. Švarc (Forejt), 44. Benedikt (Malý). 
Rozhodčí: Zbořil, Prudík. Diváci: 108
 
Sestava Sudoměřic:Terna (Dékány) – M. Tóth, Kudláč, D. Tóth, Toman, Ma. Hujsa – Kaluža, Fraňo, Hruboš, Helesič, Havlík, Dichler, Hájek, Jurásek, Mi. Hujsa, Liška.