Další triumf Jihomoravanům vystřelil Martin Hujsa. Známý slovenský hokejista skóroval i ve druhém zápase po návratu z Francie. Trefa ze 36. minuty byla vítězná. „Jsou to pro nás další důležité body, protože utkání bylo velmi těžké a nesmírně vyrovnané. Kluci k zápasu přistoupili velmi dobře. Přiblížili jsme se postupu do play off, ale stále není nic rozhodnuto, protože klíčové duely nás ještě čekají," ví vedoucí sudoměřického mužstva Jan Kaluža starší.

Hosté přijeli na východ Čech i s bekem Liškou a kanonýrem Martinem Hujsou, kteří mužstvu citelně scházeli v posledním dvojzápase s Třincem a Karvinou.

Slovácký celek měl skvělý začátek, když udeřil hned ve 2. minutě. Útočník Chovanec zavezl balonek do pásma, nahrál osamocenému Helešicovi, který překonal bezmocného gólmana Biegla. „Začátek byl důležitý. Po vedoucí brance jsme se zklidnili a dál hráli svoji hru," uvedl Kaluža.

Východočeši mohli brzy srovnat, ale navrátilec Bacovský po Hrabicově přihrávce minul ve vyložené pozici míček. Na druhé straně pálil bek Liška, Biegl ránu od modré čáry vytěsnil ramenem do bezpečí.

V Hradci se hrál oboustranně svižný hokejbal, vyložených příležitostí ale mnoho nebylo. Podobně vypadal i začátek druhé třetiny. Hudečkovo nahození ani šance Hajníka vyrovnáním neskončily.

Sudoměřice mohly duel zlomit v přesilovce pět na tři, ale početní výhodě nic nevymyslely. Hosté se dostali do zakončení až po návratru hráčů Hradce z trestné lavice.

Domácí tým těžké chvíle přečkal a ve 26. minutě nečekaně udeřil. Hrubý osvobodil Hradec z obranného pásma, míčku se ujal Hrabica, jenž našel Ondřeje Karáska a ten zblízka uklidil míček do sítě.

Poslední extraligový tým mohl výsledek otočit, ale Hajník v samostatném úniku na pozorného Ternu nevyzrál. Na druhé straně se blýskl mladík Fraňo. Jeho pokus Biegl s přehledem kryl.

Východočeši měli v závěru navrch, ale v koncovce nebyli přesní. Aktivní Hajník nedokázal Petrovu přihrávku usměrnit za Ternu a únik Bacovského zastavila sudoměřická obrana.

Hosté byli efektivnější. Po velkých šancích protivníka Chovanec vyhodil míček na Milana Hujsu, který našel nekrytého bratra Martina a ten věděl, co s balonkem.

Hokejbalisté Hradce se v hektickém závěru snažili srovnat, ale druhý gól nepřinesly dlouhé příhrávky za soupeřovu obranu, zjednodušení hry ani power play. Hosté závěrečný nápor protivníka ustál a domů si po další těsné výhře 2:1 odvezl všechny body.

Sudoměřice se v tabulce posunul na sedmé místo před Letohrad, který vyzve v sobotu doma. Důležitý duel začíná ve třináct hodin.

HBC Hradec Králové 1988 – SK Sudoměřice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 26. Karásek (Hrabica, Hrubý) – 2. Helešic (Chovanec), 36. Martin Hujsa (Milan Hujsa, Chovanec). Rozhodčí: Horský a Jeletz. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 55. Střely na branku: 21:17.

Hradec Králové: Biegl (Zeman) – Škoda, Šimek, Hrubý, Sádovský, Černý Jan, Bureš, Hora, Hrabica, Fišer, Ježek, Hudeček, Hajník, Bacovský, Rail, Karásek, Černý Daniel, Petr, Novák. Sudoměřice: Terna – Liška, Hübl, M. Tóth, D. Tóth – Milan Hujsa, Kaluža, Martin Hujsa – Skyba, Chovanec, Helešic – Fraňo, Kmenta, Havlík – Navrátil.

Výsledky 19. kola: Ústí nad Labem – Kladno 1:2 (1:0, 0:2, 0:0), Letohrad – Třinec 3:4 (1:2, 0:2, 2:0).