Podaří se slováckým hráčům totéž, co ve čtvrtfinále v Opavě a vrátí finálovou sérii opět na jih Moravy? „Nemáme co ztratit. Zabojujeme a zkusíme to zvrátit. Může nám vyhovovat i menší hřiště,“ vyjmenoval hlavní zbraně sudoměřický gólman Ľubor Komenda.

Na druhou stranu jihomoravskému celku za stavu 0:2 na zápasy budou určitě chybět ve středních Čechách zranění z nešťastného druhého hodonínského finále Hladký s Hoffrichterem. Naopak možná nastoupí Martin Hujsa. Tomu přizpůsobí Sudoměřičtí i taktiku. „Chceme vycházet ze zabezpečené obrany, vyčkávat a nahazovat míčky na naše rychlé útočníky,“ poodhalil strategické karty Komenda.

Domácí Kladno má však osud ve svých rukou. „Mají dva mečboly. I pokud v sobotu prohrají, budou mít další šanci v neděli,“ ví sudoměřický gólman. Výhoda domácího prostředí nemusí být pro Habešovnu Gladiators tak významná. „Do Kladna se chystá celý autobus a ještě několik aut našich fanoušků,“ řekl Komenda. I kvůli nim by chtěli sudoměřičtí hokejbalisté vrátit sérii k rozhodujícímu pátému zápasu domů.

„Chceme zabojovat, ale bude to těžké. Avšak naděje umírá poslední,“ doufá sudoměřický brankář. Dnešní třetí finálový zápas začíná na kladenském asfaltu v 16.00 a můžete jej sledovat na online.hokejbal.cz. Pokud Sudoměřice uspějí, tak nedělní duel, jenž by začínal v 11.00, bude přímým přenosem vysílat ČT 4.