„Závod v Brně se jel za nepříznivého počasí, v depu naměřili v neděli ráno mínus tři stupně. Na zimu se však vymlouvat nemůže, výsledky měly být lepší. Se vstupem do sezony nemůžeme být spokojeni,“ uvedl člen stáje REC Michal Novický.

Jeho tým zasáhla v zimní přestávce řada změn. Hlavní novinkou je, že sudoměřická stáj, který v předchozích letech startovala pod názvem Kovosteel Novitech Sudoměřice, se přejmenovala na tým REC. „Souvisí to samozřejmě se vstupem nového sponzora,“ přiznal Novický.

Ve stáji REC došlo i ke změnám ve složení jezdců týmu. "V nejsilnější formulové třídě E2/C+2000 letos startuje loňský vicemistr LIQUI MOLY BERG CUP 2012 Aleš Mlejnek s Lotusem, ve třídě E2/C-2000 jede s Reynardem 032 F3 Michal Novický.

Radek Krakovič chce ve třídě E2/C-1600 odjet téměř celou sezonu na FiKSu 09 RK. Formulové vozy doplní ve třídě E1–1400 se Suzuki Swift rakouská hvězda Ronald Lackner. V E1–1600 se představí Jakub Satek s velmi rychlou Hondou Civic Type R.

REC bude mít zastoupení i ve třídě historických vozů. Libor Jelínek má k dispozici BMW 3.5 CSL.

Úvodní podnik se však sudoměřickému týmu příliš nevyvedl. S formulí Opel Lotus bodoval Aleš Mlejnek, který skončil v absolutním pořadí třetí. V Brně se dařilo i Radku Krakovičovi. Vacenovickému závodníkovi patřila pátá příčka.

Na druhé straně sudoměřické stáji do týmové trofeje velmi chybí body od rakouského jezdce Ronalda Lacknera, který musel pro poruchu motoru odstoupit. Technické problémy se rovněž nevyhnuly ani Michalu Novickému. Ten dokonce jednu závodní jízdu dojel pouze na třetí rychlostní stupeň, který nešel vyřadit.

Dalším závodem prestižního seriálu je populární Násedlovický kopec. Memoriál Stanislava Firtla se na Hodonínsku uskuteční ve dnech 21.-22. dubna.