Trojnásobní vicemistři republiky se mohli do extraligy vrátit po třech sezonách. „Na postup by měla stačit jedna výhra,“ předpokládal sudoměřický hrající kouč Tomáš Hofrichter.

V baráži, kde z tříčlenné skupiny postupují do nejvyšší soutěže dva týmy, byli soupeři proti prodloužení sudoměřického překvapení. Hokejbalisté ze Slovácka totiž do boje o extraligu postoupili až ze šesté příčky po základní části. Na jejich hokejkách postupně zůstaly Opava, ambiciózní Jihlava a Vsetín. V play off prohráli pouze jednou.

Na karvinském asfaltu se ale Sudoměřičanům nedařilo. Proti domácím jim utekla druhá třetina, kde si Slezané vybudovali dvoubrankový náskok. „Nikomu to nešlo. Hledali jsme se. Nebyli jsme tím mužstvem, které hrálo play off,“ povzdechl si sudoměřický kapitán Mário Dinka.

Petr Věchet sice ještě dokázal ve třetí části snížit na rozdíl jednoho gólu. Domácí ale v závěru přidali třetí trefu a výrazně si přiblížili záchranu extraligy. „Dostali jsme hodně blbé góly, ale také bylo vidět, že Karviná hrála vyšší soutěž. Bylo rychlejší a tvrdší,“ přiblížil první barážové klání sudoměřický bek.

V sobotní duelu proti Jindřichovu Hradci potřebovali Sudoměřičtí k jistotě postupu zvítězit o tři branky. Pokud by vyhráli o dvě a méně, nebo remizovali, tak by museli doufat ve vítězství Karviné v nedělním duelu s Jihočechy.

Sudoměřice naplňovaly své plány jen v první třetině, kterou díky Chovancovu zásahu vyhráli 1:0. Ve druhé patnáctiminutovce ale nastal jejich kolaps. Jindřichův Hradec, který první ligu vyhrál letos po deseti letech, rozvlnil sudoměřickou síť hned čtyřikrát. To rozhodlo o osudu utkání a o postupu jindřichohradeckého Olympu. „Druhá třetina byla zlomová. Pětkrát vystřeli na bránu a dali nám čtyři branky. My jsme furt tlačili, ale gól jsme dát nemohli,“ kroutil hlavou sudoměřický obránce.

Dinka sice ještě snížil na 2:4. Jenže Hradec v přesilovce přidal pátou branku. „Byly z naší strany dva nejhorší zápasy sezony. A zahráli jsme je zrovna při tak důležitých mačích. Mrzí nás kvůli našim fanouškům, kteří nás přijeli tak daleko povzbudit,“ posteskl si kapitán žlutozelených.

Sudoměřice se tak zřejmě objeví na prvoligové mapě i pro příští sezonu. „Do pátku se musíme národku přihlásit a chlapi by je většinou chtěli hrát,“ dodal Dinka.

Karviná – Sudoměřice 3:1 (0:0, 2:0, 1:1). Branka Sudoměřic: P. Věchet, střely: 30:29, vyloučení: 5:5, využití: 0:1.
Sudoměřice – Jindřichův Hradec 2:5 (1:0, 0:4, 1:1). Branky: Chovanec, Dinka – Majerik 2, Landkammer, Milotínský, Adam, střely: 28:25, vyloučení: 1:5, využití přesilovek: 1:1.
Do extraligy postupují: Karviná a Jindřichův Hradec.