Sobotní duel dvěma góly rozhodl hostující útočník Lukáš Soukup. Šestadvacetiletý forvard poprvé skóroval v 17. minutě, druhý gól pak přidal na začátku závěrečné části. Triumf Severočechů završil v početní výhodě Karel Pilař.

Hrdinou vyrovnaného utkání však byl gólman Elby Zdeněk Banda. Zkušený brankář zneškodnil všech třicet střel soupeře a připsal si další nulu sezony. „My z každého gólmana uděláme reprezentačního brankáře," řekl vedoucí sudoměřického mužstva Jan Kaluža starší.

Známý hokejbalový funkcionář nemohl hráčům vytknout snahu, mizerná koncovka však připravila slovácký celek o další body. „Je to pořád dokola. Herně to není špatné, ale chybí nám střelec. Někdo, kdo vezme v klíčových chvílích zodpovědnost na sebe a utkání rozhodne," říká Kaluža.

Domácí promarnili několik vyložených šancí i přesilových her. Proti pozorně bránícímu Ústí se neujala ani žádná dorážka nebo střela z dálky. „V zakončení nám scházel větší klid a důraz," uvedl Kaluža starší.

Severočeši trpělivě bránili a čekali na svoje příležitosti, které na rozdíl do soupeře využili. Skóre otevřel v 17. minutě Soukup, který se prosadil po spolupráci Langthalera a Kvaše.

Sudoměřice mohly výsledek ještě do konce druhé třetiny srovnat, ale pozorný Banda hosty při střele Helešice i dorážce Chovance skvěle podržel.

Klíčová chvíle zřejmě přišla v čase 30:24. Ústí využilo nekoncentrovanosti protivníka a zásluhou produktivního Soukupa zvýšilo na 2:0.

Domácí i za nepříznivého stavu dřeli, z přemíry snahy ale faulovali. Nedovolené bránění Michala Tótha v poslední minutě potrestal Pilař, který přesilovkovou ranou upravil na konečných 3:0.

Hokejbalisté Sudoměřic si zvedli náladu v neděli v Praze, kde po velmi dobrém kolektivním výkonu zvítězili nad domácím Kovem 4:2. Dvě branky hostujícího týmu zaznamenal kapitán Kaluža, po jedné brance přidali Matěj Fraňo s Milanem Skybou.

Na nedělní duel nikdy nezapomene sudoměřický brankář David Kučera. Osmnáctiletý gólman si proti Kovu připsal extraligovou premiéru a slováckému celku k důležité výhře pomohl devětadvaceti zákroky. Kyjovský odchovanec inkasoval pouze dvakrát, když ho ve 20. minutě překonal Michal Zeman a v závěru utkání i Mainzer. „Davida musím pochválit. Chytal opravdu dobře a mužstvo několikrát podržel," řekl Kaluža starší.

Sudoměřice se díky výhře 4:2 bodově dotáhly na osmý Hradec Králové, který má odehráno o jedno utkání víc než celek z jihu Moravy. „Jsem rád, že jsme se po sobotní porážce zvedli, konečně proměnili nějaké šance, dali góly a vyhráli. Tři body jsou pro nás velmi cenné," dodal Kaluža.

Hokejbalisté Sudoměřic se před domácím publikem představí zase v sobotu, kdy vyzvou Kovodemont Most. Duel začíná ve 14.00.

Hokejbalová extraliga:

SK Sudoměřice – Elba DDM Ústí nad Labem 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Soukup (Lathaler, Kvaš), 31. Soukup, 45. Pilař (Červinka, Šilínek). Rozhodčí: Popelka, Pečený. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 81.

Sudoměřice: Brdečka (Kučera) – Novák, Janík, M. Tóth, Kudláč, D. Tóth, Hübl, – Fraňo, Patinka, Kolínek, Skyba, Havlík, Hruboš, Chovanec, Kaluža, Hujsa, Navratil.

Ústí nad Labem: Banda (Brhel) – Kvaš, Kerl, Poláček, Červinka, Kučera, Šilínek, Soukup, Langthaler, Horáček, Hubený, Pilař, Wágner, Peshout, Štěpánek.

Kovo Praha – SK Sudoměřice 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. Michal Zeman (Franěk, Winter), 45. Mainzer (Franěk, Michal Zeman) – 6. Fraňo (Havlík), 21. Kaluža (Liška), 30. Skyba (Fraňo, Havlík), 34. Kaluža (Hujša). Rozhodčí: P. Škrobák, M. Škrobák. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 28. Střely na branku: 31:35.

Kovo Praha: Lain (Balík) – Winter, Drak, Ruda, Zahálka, Zeman Ma.,Plecitý, Mainzer, Svoboda, Košely, Bravenec, Franěk, Strejček, Zeman Mi., Wurdák

Sudoměřice: Kučera – Liška, Novák, Hübl, Kudláč, Tóth – Kaluža, Fraňo, Patinka, Skyba, Havlík, Navrátil, Chovanec, Helešic, Jurásek, Hujsa.