Druhým závodem pokračovalo mezinárodní mistrovství České republiky vrchařů na Slovakiaringu, poblíž Dunajské Stredy. Po prvním letošním podniku, kterým byl Brněnský drak, přibylo v týmové výstavce poškozených závodních komponentů Kovosteelu Novitech Motorsportu další talířové kolo diferenciálu, kvůli kterému Michal Novický nedokončil druhý závod na Masarykově okruhu. „Ve dvoutýdenní pauze před Slovakiaringem jsme udělali repasi převodovky. Na monopostu byl přepracovaný zadní difuzor, který zasahuje o pět set čtyřicet milimetrů hlouběji do podlahy. Změněny byly i některé jeho úhly. To vše se paralelně testovalo na Slovakiaringu,“ přiblížil poslední úpravy Michal Novický.

Ten spolu s Jakubem Trnkou a Františkem Ančíkem reprezentoval sudoměřický Kovosteel Novitech v Týmové trofeji Mistrovství střední Evropy Berg cup 2011. Tam všichni tři dojeli na prvních místech ve svých třídách, a to v obou závodech. Mohli si pak připsat plný bodový zisk. „Jelo se za krásného slunečného počasí a na nově vybudovaném okruhu. Závod byl velmi náročný na životnost pneumatik, které taky podlehly vysokým nárokům na přilnavost,“ připomněl Novický.

Ten s formulí Reynard 032 F3 v prvním závodě obsadil v absolutním pořadí třetí místo za Davidem Komárkem (Norma M20F) a Alešem Mlejnkem (Opel Lotus). Ve druhém závodě se Novický po odstoupení Mlejnka posunul na druhou příčku. „Slovakiaring byl taky velmi náročný na motor. Velká část trati se jela na plný plyn a brzdilo se z velkých rychlostí, čímž docházelo k přehřívání předních pneumatik,“ upozornil sudoměřický závodník.

Jeho tým si na jihozápadním Slovensku ověřoval pomocí fluorescenční barvy některé aerodynamické prvky. „Tu mechanici nanesli například do difuzorů nebo vstupních otvorů pro chladiče a po závodních jízdách se vše zdokumentovalo a porovnalo s daty telemetrie (technologie umožňující měření na dálku, pozn. red.),“ přiblížil závodní testování Novický.

U Dunajské Stredy si spolu Kovosteelem Novitechem velmi dobře vedl i spřátelený Steelmet Team, ve složení Aleš Mlejnek, Martin Zimák, Milan Rýzek a Rostislav „Ozzy“ Pilař. Ten v obou závodech taktéž bodoval naplno.

O tomto víkendu se na Masarykově okruhu uskuteční Jarní cena Brna. Té se v Divizi 3 zúčastní vacenovický závodník sudoměřické stáje Radek Krakovič s formulí FiKS 09RK. Jde o první podnik sezony okruhového mistrovství.

Vrchařům pokračuje Liqui moly berg cup 2011 třetím dílem v Náměšti nad Oslavou, kde se 7. a 8. května pojede Zámecký vrch.

Pořadatelé už spustili i přihláškový systém k dalšímu závodu vrchařského seriálu, který se pojede 21. a 22. května u Násedlovic. Jde o tradiční závod, který se letos uskuteční pod názvem 13° Slovácký kopec 2011 – Memoriál Stanislava Firtla. Přejímky se uskuteční v pátek 20. května od 14.00 do 21.00 v Kulturním domě v Násedlovicích­.