Hostujícímu celku k bodům nepomohla ani Lucia Súkenníková. Čtyřiadvacetiletá křídelnice nastoupila proti Veselí poprvé od svého letního odchodu. Slovenská reprezentantka sice vstřelila brankářce Vyhlídalové čtyři branky, ale větší nebezpečí pro obranu Brittermu znamenala spojka Simona Szarková, která dala sedm gólů.

Fanoušci slováckého klubu však na sympatickou hráčku nezapomněly a Súkenníkovou před utkáním přivítaly bouřlivým potleskem. „Lucia to měla ve Veselí velmi složité, protože tady působila a byla zde velmi spokojená. Na Slovácku má navíc pořád spoustu přátel. Nechtěl bych být v její kůži. Za ni zatím nemáme mezi mladými hráčkami adekvátní náhradu, proto se v tom vykoupala až do konce," uvedl hostující trenér Tomáš Kuťka.

Ten na Slovácku v minulosti rovněž působil. Zkušený lodivod Súkenníkovou na tiskové konferenci chválil. „Lucia ukázala pár velmi pěkných momentů. Dokázala, že je to špičková hráčka. Je absolutní profík na tréninku i v zápase. Je díky svému přístupu vzorem pro mladší spoluhráčky," prohlásil.

Kuťkovi se líbil i samotný duel. Nespokojený byl trenér Šaľe pouze s výsledkem. „Obecenstvo vidělo na interligové poměry špičkovou házenou. V době, kdy se lámal chleba, rozhodly větší zkušenosti domácích hráček, které udělaly o hodně méně chyb než my. Soupeři gratuluji k vítězství. Už teď se těším se na náš jarní zápas," pravil Kuťka.

Jeho tým tahal od začátku zápasu za kratší konec. V úvodu utkání se ale oba týmy střelecky trápily. V 10. minutě vedl Britterm 3:2. Veselanky postupem času zpřesnily hru a soupeři odskočily na rozdíl tří branek. Za stavu 7:4 si vzal hostující trenér Kuťka time out. Oddechový čas hráčkám Šaľy prospěl. První poločas totiž vyhrály panenky pouze jen o branku, přestože ještě pět minut před přestávkou vedly rozdílem tří gólů.

Střelecky v první půli dominovala Štěrbová, Szarková jí však byla rovnocennou soupeřkou.

Ve druhé půli se rozstřílela Rajnohová se Salčákovou, odpovídat začala hostující křídelnice Bérešová.

Šaľa dokázala krátce po změně stran duel otočit. Ve 42. minutě už byl stav vyrovnaný 17:17. Poslední čtvrtina utkání se ale vydařila lépe Veselankám, které si právě v úseku mezi 43. a 45. minutou třemi rychlými brankami vytvořily rozhodující náskok a ten už si pak udržely po zbytek utkání. Střelecké štěstí opustilo v závěrečné čtvrthodině především Szarkovou. Její branky slovenskému celku citelně scházely.

„Vítězství mě velmi těší, protože Šaľa je hodně těžký soupeř. Duslo dokáže využít každou chybu, na to jsem naše hráčky upozorňoval," řekl domácí trenér Pavol Jano. „Zápas s Šaľou byl ještě těžší než ve středu v Porubě, kde jsme prohráli," doplnil.

Podle Jana rozhodl sobotní bitvu koncentrovaný výkon ve druhém poločase. „Po změně stran jsme se vyvarovali zbytečných chyb. Musím pochválit všechny hráčky, které nastoupily.

Brankářka měla kolem osmnácti zákroků, měly jsme se tedy od čeho odpíchnout," pravil Jano, který ocenil přístup spojky Kočí. „Celý týden kvůli problémům s kotníkem netrénovala. Obdivuje ji, protože, co ona snese, to nevydrží ani chlap," řekl slovenský stratég.

Kouč Brittermu si váží i práce současného trenéra Šaľy. „Kuťku uznávám. Proto mě těší, že jsem ho porazil," usmíval se Jano.

Veselí tak zakončilo mimořádně náročné období výhrou. Do konce roku už mají panenky volnější program. V sobotu zajíždějí české vicemistryně do Prahy, kde se utkají se Slavií.

Čtyřiadvacetiletá křídelnice Lucie Súkenníková nastoupila v sobotu proti svému bývalému klubu.

Interliga žen, 9. kolo

HK Britterm Veselí nad Moravou – Duslo Šaľa 28:24 (12:11)

Nejvíce branek: Salčáková 6/3, Štěrbová 5 – Szarková 7/3, Berešová 6.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 3/4. Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/4. Diváci: 320.

Veselí: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová – Rajnohová 4, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová, Štěrbová 5, Jandásková 1, Vinklárková, Vinyatynská 4, Tomečková 2, Chmelařová 2, Fleková 2. Kočí 2, Salčáková 6/3.

Šaľa: Túrociová, Grandtnerová – Bíziková, Trochtová 2, Porubská 4, Piskayová, Krokavecová, Bérešová 6, Demajová 1, Racková, Tulipánová, Veselková, Szarková 7/3, Súkenníková 4/1.