Mladá házenkářka si pro cenu přišla v sukni a elegantním černém saku. „Dám si ji mezi další poháry a medaile. Od čtenářů je to moje první cena," usmívala se Jana Šustková, kterou překvapilo, že dostala nejvíc hlasů. „Určitě ano, nečekala jsem to," řekla.

Studentka Obchodní akademie ve Veselí nad Moravou poděkovala svým příznivcům za hlasy. Přízně fanoušků si nesmírně váží. „Určitě mě podpořili lidé, co mě znají a fandí mi," uvedla Šustková.

Ta si slavnostní galavečer, který se ve čtvrtek uskutečnil ve Sportcentru Želva v Dubňanech, užila ve společnosti maminky a spoluhráček Kláry Jandáskové a Jitky Tomečkové. „Podobné akce mám ráda. Vyhlášení bylo příjemné. Byla to hezká sportovní událost. Moc se ti líbilo," pronesla Šustková, která patří mezi čtenáře Týdeníku Slovácko. „Většinou proletím jen sport," přiznala mladá házenkářka.

Šustková debutovala v nejvyšší ženské soutěži v patnácti letech. Interligovou premiéru si šikovná spojka odbyla na začátku letošního roku ve Zlíně. I když patří rodačka z Velké nad Veličkou k velkým nadějím veselské házené, cestu do předního českého týmu umetenou rozhodně neměla.

K házené se Šustková dostala v osmi letech. „Na základní škole ve Velké nad Veličkou byl nábor, tak jsem se přihlásila," vrací se na začátek své kariéry šestnáctiletá hráčka. Šikovná dívka si chtěla na Slovácku oblíbený kolektivní sport vždy vyzkoušet. „Odmalička jsem měla ráda pohyb," říká Šustková.

Jejím prvním trenérem byl Stanislav Dufek. Známý mládežnický kouč naučil nadanou slečnu společně s kolegou Petrem Faltusem házenkářským základům. „Na mé začátky ve Velké velmi ráda vzpomínám. Byly jsme dobrá parta, s holkami nás to bavilo. Docela se nám i dařilo," vrátila se do žákovských let mládežnická reprezentantka, která brzy přestoupila do Veselí nad Moravou.

Tam se pod vedením trenérky Renáty Motalové společně s dalšími spoluhráčkami a kamarádkami zdokonalovala. Následně se veselských dorostenek ujali Miroslav Slovák se Zdeňkem Zimákem. Šustková společně s dalšími spojkami Balážovou a Lukšíkovou v soutěži kralovaly. Výborné výkony neunikly ani zástupcům interligového oddílu. Do nejvyšší soutěže přivedl hráčku, kterou zdobí nejen postava, ale také dobrý pohyb a přesná střelba trenér, René Kumpán. Zkušený lodivod však byl na začátku ledna odvolán a panenky převzal Slovák Jozef Hanták.

Šustková věří, že se bude i pod bývalým koučem Karviné a Považské Bystrice zlepšovat. „Někdy v mládí jsem měla chvilky, že bych toho mohla nechat. Když se nedaří, tak pocit není zrovna nejlepší, ale jinak bych s házenou nedokázala nikdy skončit," dodala sympatická dívka.