Premiérového ročníku Aerobic Cup 2015 v Kyjově se zúčastnilo tři sta dětí z jednadvaceti družstev z jižní Moravy a Zlínska. „Z prvního ročníku jsme byly docela nervózní. Nevěděly jsme, zda se nám přihlásí nějaké týmy, zda přijdou diváci a zda to organizačně zvládneme. Nakonec jsme s účastí, úrovní i návštěvou spokojení," uvedla kyjovská trenérka a hlavní organizátorka nadmíru povedené akce.

Velikonoční show si užili děti i dospělí. „Uvidím, co řeknou trenéři, ale každý nemůže být na stupních vítězů. Díky sponzorům se nám podařilo nachystat hezké ceny. I proto hodnotím akci skvěle," prohlásila Kostihová.

Domácí oddíl bojoval o medaili v každé ze čtyř věkových kategorií. „Největší naděje jsme vkládali do nejmladších děvčat do sedmi let. Ta nakonec získala stříbro," prozradila Kostihová.

Aerobic Cup 2015
- Kategorie I (děti do 7 let): 1. Akropolis Uherské Hradiště (Princové jsou na draka aneb Princezny vládnou) – 132 bodů, 2. Aerobic Nely Kostihové Kyjov (Španělky) – 128 bodů, 3. Aerobic Kostelec (Ledové království) – 109 bodů.
- Kategorie II (děti od 8 do 10 let): 1. ZŠ Velká nad Veličkou (Rej upírů) – 140 bodů, 2. DDM Veselí nad Moravou (Barevné rytmy Kuby) – 139 bodů, 3. Aerobic Nely Kostihové Kyjov (Bonjour de France) – 123 bodů.
- Kategorie III (děti od 11 do 14 let): 1. Aerobic Team Tlumačov (Wolfgang Amadeus Mozart) – 163 bodů, 2. Aerobic Nely Kostihové Kyjov (Hej, taxi!) – 147 bodů, 3. DDM Veselí nad Moravou (Kamera, klapka, jedeme) – 141 bodů.
- Kategorie IV (mládež od 15 do 20 let): 1. Aerobic Nely Kostihové Kyjov (Brasil) – 163 bodů, 2. Aerobic Team Tlumačov (Za hranicemi fantazie) – 151 bodů, 3. DDM Veselí nad Moravou (Kapky ohně) – 139 bodů.

Ta se společně s dalšími trenérkami a rodiči v klubu věnuje devadesáti dětem. 
S aerobikem ovšem nedávno začali i dospělí. „Jsme sportovní klub dětského aerobiku a kolektiv bezva holek a kluků z Kyjova a širokého okolí. Vystupujeme na různých společenských akcích, jezdíme 
na spoustu soutěží po celé České republice a trávíme společný čas na soustředění i v zahraničí," informovala Kostihová.

Svoje družstva v Kyjově měla i Galina Rucká. Šéfka Aerobic clubu K.I.S ovšem tentokrát nebyla s výkony svých mladých svěřenkyň spokojená. Hodonínská děvčata totiž žádnou medaili nezískala. „Nám se to opravdu nepovedlo. Do Kyjova jsme jely docela s velkým očekáváním, ale holky to nezacvičily tak, jak měly, a medaile si skutečně nezasloužily," prohlásila Rucká.

Náročná trenérka ovšem snaživá děvčata nezatracovala. „Musíme dál pracovat a na příštích závodech předvést lepší výkony," burcuje Rucká, která svěřenkyním vyčítala především chyby v synchronu. „Holky nejely stejně a dělaly chyby," všimla si.

Jinak ale kyjovskou akci hodnotila stejně jako zástupci a trenérky dalších oddílů pozitivně. „Závody byly výborně zorganizované, ceny krásné. Děti si to užily," uvedla Rucká.

Ta se do Kyjova vydala se třemi věkovými kategoriemi. Tu nejmladší kvůli velikonočním svátkům dohromady nedala.

Své zástupce měli ve sklárenské hale i Dům dětí a mládeže Veselí nad Moravou, Základní škola Velká nad Veličkou a Aerobic Kostelec.

Celorepubliková soutěž dětí a dospělých v komerčním aerobiku s náčiním i bez náčiní se v sobotu uskutečnila v kyjovské sklárenské hale. Akci moderoval Petr Podlucký, tváří akce, hlavním hostem a jednou z porotkyní byla známá modelka a česká miss Earth pro rok 2014 Nikola Buranská. Dvaadvacetiletá dívka, která pochází z Přerova a v současnosti žije s přítelem, fotbalistou Filipem Novákem v Liberci.

V Kyjově byla o víkendu vůbec poprvé. „Moc se mi tady líbí, všichni lidé jsou nesmírně přátelští a milí. Rozhodně to není moje poslední návštěva Hodonínska," uvedla Nikola Buranská.

Sympatická dívka si účast na premiérovém Aerobic Cupu 2015 v kyjově náramně užila. „Jsem z toho naprosto nadšená," prohlásila Buranská, kterou oslovila hlavní pořadatelka Nela Kostihová. A i když je přední česká modelka značně vytížená, neváhala a šéfce slováckého oddílu na nabídku kývla.

V porotě to ale jednoduché neměla. „Aerobik jsem v mládí chvilku dělala, ale tady jsem nebyla proto, abych hodnotila taneční prvky, ale spíš kostýmy, originalitu a další věci," prozradila Buranská.

Výkony družstev se jí líbily. „Konkurence byla opravdu veliká, ale já si myslím, že jsme nakonec vybraly ty nejlepší. Velkou pochvalu však zaslouží každé jednotlivé družstvo," dodala dvaadvacetile­tá dívka.