„Výsledek mě trošku mrzí. Kdybychom prohráli o pět branek, odpovídalo by to našemu dobrému a koncentrovanému výkonu. Proti aktuálně nejlepšímu českému týmu jsme neodehráli vůbec špatné utkání," míní hodonínský kouč Jiří Havlát.

Ve sportovní hale TEZA kralovaly hlavně gólmanky. V domácí brance zářila Barbora Zichová, na druhé straně si spoustu parádních zákroků připsala reprezentační brankářka Petra Kudláčková.

MOL Liga žen, 11. kolo:
HK HODONÍN – DHC SLAVIA PRAHA 25:34 (12:15)
Nejvíce branek: Kalinová 12, Vasyliaka 3, Drexlerová 3 – Míšová 8, Holeňáková 7, Holečková 5, Švihnosová 5. Rozhodčí: Fialová, Sovová. Vyloučení: 2:1. Sedmimetrové hody: 7/6 – 3/3. Diváci: 210.

„Byl to jejich zápas," souhlasí Havlát.

Hodonín i bez  zraněné kanonýrky Víchové začal skdlouhodoběvěle a brzy vedl 3:0. Bojovný domácí tým osm minut favorita téměř k ničemu nepustil.

Kouč Pražanek Daniel Čurda proto sáhl k oddechovému času, po němž se Slavia vrátila zpátky do hry a v 16. minutě překlopila vedení na svoji stranu. Do poločasu však byly Moravanky stále na dostřel.

„Hlavně díky výbornému výkonu Zichové se nám podařilo soupeře docela dlouho držet. Poločas jsme prohráli jenom o tři branky," upozorňuje hodonínský trenér.

Celku ze Slovácka ale nevyšel nástup do druhé půle. Slavia soupeři odskočila na rozdíl pěti gólů, svůj náskok dál navyšovala.

Pražanky po změně stran přepnuly na vyšší rychlostní stupeň, nakonec na jihu Moravy slavily přesvědčivý triumf.

Nic na tom nezměnilo ani dvanáct branek Nikoly Kalinové. Domácí spojka polovinu gólů zaznamenala ze sedmimetrového hodu.

Slavia porazila Hodonín v MOL Lize posedmé v řadě a v MOL Lize se udržela na třetí pozici. Před čtvrtým Mostem má dvoubodový náskok.

Hodonín zůstává s jednou výhrou na kontě poslední.

„Před začátkem sezony jsem chtěl mít po podzimu alespoň čtyři body. Věřil jsem, že porazíme Zlín a venku Porubu. Bohužel v Ostravě jsme neuspěli, ale ani tak to není žádný extrémně velký průšvih," míní Havlát.

Boj o záchranu nejvyšší soutěže nevzdává. „V jarních odvetách se pokusíme některého ze soupeřů dostat pod nás. Doma máme Plzeň, Porubu. Ještě nějaký bod chceme do konce sezony získat, abychom hráli MOL Ligu dál," přeje si.

Zatímco hodonínský trenér nyní odjíždí do Chebu a Kynžvartu, kde si bude u juniorského výběru plnit reprezentační povinnosti, házenkářky ze Slovácka se budou připravovat pod vedením kondičního kouče Tibora Helíska.

„Pokračovat v trénincích budeme i po mém návratu. Podzim zakončíme v v polovině prosince, kdy odehrajeme dvě přípravné utkání proti polskému týmu MTS Žory," informuje Havlát.

Na Vánoce dostanou Kalinová a spol. volno na odpočinek, mezi svátky ale absolvují dva tréninky a po Novém roce se do přípravy na jarní odvety vrhnou naplno.