Hodonínský Taneční klub Classic při SVČ vyhrál konkurz na pořádání soutěže.

„Poprvé se mistrovství konalo v Hodoníně v roce 1996. Díky tomu, že na jihovýchodní Moravě už dlouho nebylo, i díky tomu, že teď máme dobré zázemí v nové sportovní hale a i garance radnice, jsme konkurz vyhráli,“ řekl předseda tanečního klubu Stanislav Chovančík.

Ten očekává, že se do Hodonína sjede něco kolem šedesáti tanečních družstev z celé republiky. Soutěžit pak budou v kategoriích junioři, mládež a dospělí. „Představí se téměř všichni mistři republiky pro tento rok,“ vyzvedl Chovančík.

Mezi soutěžícími uvidí diváci i hodonínské odchovankyně Michaelu Gatěkovou či Kláru Chovančíkovou, které nyní tančí za ostravský klub. „Plánovali jsme sestavit i hodonínská družstva, ale kvůli nemocnosti se to nepodařilo,“ postýskl si předseda klubu.

Pořádání mistrovství však považuje za prestiž. „O pořádání soutěže je totiž docela velký boj. Dostat mistrovství do okresního města je opravdu prestižní záležitost, protože většinou se konají v Praze, Brně či Ostravě,“ vysvětlil.

Soutěž bude pro tanečníky vrcholem sezony. „Je to jedno z nejzajímavějších mistrovství, protože tanečníci vyburcovaní výbornou atmosférou netančí jen za sebe, ale za družstvo, takže se stává, že jejich výkony jsou často lepší,“ vypíchl Chovančík.

Navíc si všechna družstva připravují speciální kostýmy a ukázky pro finále. „Svoje nápady tají do poslední chvíle, a tak tato představení patří k divácky nejzajímavějším,“ dodal.

Mistrovství se uskuteční 16. – 17. května ve sportovní hale Teza Hodonína.