I když rodák z Karviné na celkové prvenství nedosáhl, divákům nejen u televizních obrazovek ukázal, že si ho produkce nevybrala náhodou.

Sedmadvacetiletý tanečník má za sebou poměrně úspěšný rok. Masaryk s taneční i životní partnerkou Klárou Chovančíkovou v lednu získal titul vicemistrů České republiky, parádní sezonu pak završil celkovým triumfem v Taneční lize dospělých.

Čtěte také: Masaryk s Chovančíkovou potřetí za sebou získali putovní pohár města Hodonína

Úspěšný pár slováckého klubu TK Classic při SVČ Hodonín se v prestižní soutěži raduje podruhé v kariéře. „Stačilo absolvovat šest povinných soutěží, protože výsledky se sčítají. Na druhé straně konkurence je velká a náročné to bylo. Finálové páry mají svojí kvalitu, není to žádná hračka," říká Masaryk.

I proto si stříbra z národního šampionátu nesmírně považuje. „Doufali jsme a čekali, že budeme druzí, což nám nakonec vyšlo," těší Masaryka. „Samozřejmě se v dalším roce budeme chtít posunout zase o kousek dál. Na přípravu máme dva měsíce," přidává.

Povedený rok zakončil hodonínský pár v domácím prostředí. Dvojice ze Slovácka se v sobotu představila ve zrekonstruovaném kulturním domě, kde se uskutečnil slušně obsazený Dance sport festival Grand Prix Jihomoravského kra­je.

Součástí odpoledního programu byla také mezinárodní pohárová soutěž dospělých O putovní pohár města Hodonína. Masaryk s Chovančíkovou před vlastním publikem nakonec vystoupali až na vrchol. „Vítězství jsme samozřejmě rádi, ale doma jsme tančili hlavně pro lidi," říká úspěšný tanečník, který se v hodonínském klubu stará i o mládež.

Společně s Chovančíkovou si vychová své nástupce. Druhý Masaryk se ale zatím stále hledá. „Někdo je víc talentovaný, jiné méně. S někým práce jde rychleji, s někým pomaleji, ale některé z dětí se v jistě stanou mistry republiky," věří karvinský rodák.

Podle finalisty mnoha postupových a pohárových soutěží v Česku i v zahraničí, kterého k náročnému sportu přivedla maminka, musejí mít začínající tanečníci hlavně čistou hlavu a odhodlání. „Bez dřiny to nejde," dodává.