Odskočit nejhorším týmům a vylepšit hrozivou bilanci chtějí svěřenci trenéra Mariana Berkyho v pátek doma proti Plzni. Duel 13. kola Chance ligy začíná ve sportovní hale TEZA v pátek 6. ledna ve 20.30. „Statisticky je nemožné, abychom do nekonečna hráli dobře, ale byli bez bodu. Tak si tentokrát přeji, abychom v pátek hráli tužku a vyhráli stejně jak ostatní týmy proti nám v minulých zápasech," připomíná předcházející nezdary sportovní manažer FC Tango Hodonín Jiří Štěrba.

Známý futsalový funkcionář mužstvu stále věří. „Plzeň je teď sice na hrušce a podle sázkovek nejspíše i favorit, ale mohu panu Kučerovi slíbit, že to tady pro ně nebude žádná procházka růžovou zahradou," vzkazuje na dálku Štěrba.

Interobal si ovšem užívá povedené období a náladu si nechce na začátku roku 2017 zkazit. Západočeši doma naposledy porazili brněnský Helas jasně 5:1 a věří si i na dalšího jihomoravského rivala. Futsalisté Plzně jsou v klidu.

Tým vedený trenérem Petrem Kučerou hřeje pohled na tabulku. Plzeň je s devatenácti body pátá. Navíc ve vyrovnaném prvním utkání letošního ročníku přehrála díky dvěma brankám v závěru Tango 5:3. Psychologická výhoda je tedy na straně Interobalu. „Pro oba týmy půjde o důležitý zápas. Hlavně soupeř si však již nemůže dovolit další ztráty, a bude tak hrát pod velkým tlakem. Toho bychom chtěli využít, protože po sérii povedených zápasů můžeme jet přes celou republiku celkem v klidu a pohodě," říká hostující trenér Petr Kučera.

Plzeňští vsadí na Slovácku na jednoduchou, ale účinnou hru. „Budeme chtít na soupeře aplikovat fotbalový a ne moc koukatelný styl. Uvidíme na co bude v pátek stačit. Já osobně bych byl spokojený s každým plusovým bodem," dodal Kučera.

Po vánočních svátcích nepokračuje pouze fustalová Chance liga, ale i přestávková soutěž o sedm tisíc korun a mnoho dalšího. „Těšíme se na naše fanoušky," vzkázal Štěrba.