Během volna mají hráči hodonínského Tanga co pilovat. Slovácký celek musí zapracovat především na defenzivě. Jihomoravané se totiž v úvodních dvou zápasech dopustili několika hrubých chyb a celkem inkasovali jedenáct gólů. „Pořád jsme ve stádiu budování, hráči se musí sehrát a zvyknout si na sebe," říká hodonínský kouč Marian Berky.

Hosté po dlouhé cestě do Plzně inkasovali hned ve 3. minutě. Brankáře Lupače, který si na západě Čech připsal futsalovou premiéru v nejvyšší české soutěži, po přesné přihrávce Koce překonal Abrham. Tentýž hráč se vzápětí ocitl v další vyložené šanci, ale proti gólmanovi Tanga neuspěl.

Hosté se po obdržené brance probrali a rychle srovnali. Odražený míč od gólmana Kubíčka napálil nechytatelně do šibenice Jakub Gremmel.

Slovácký celek se s přibývajícími minutami zlepšil a slušně kombinoval. Hodonínští kontrolovali hru, ale proti aktivní defenzivě soupeře se těžko prosazovali. Po několika faulech, které rozhodčí ocenili žlutou kartou, si další důležitý zákrok připsal plzeňský Kubíček.

Tango si ve 13. minutě na chvíli zkusilo hru bez brankáře, ale míč získala Plzeň a Lupač se vrátil zpět na palubovku. Hostujícího gólmana dvakrát prověřil Holý, ale gól dal až Štrajt, který se trefil po nacvičeném signálu a Kocově asistenci.

Jihomoravané si i za nepříznivého stavu 1:2 vyzkoušeli power play, ale Plzeň se dobře bránila. Až pět vteřin před koncem prvního poločasu rozhodčí nařídili po šestém faulu domácího týmu trestný desetimetrový kop. Míč si na značku postavil slovenský bombarďák Belaník. Nejlepší střelec Hodonína se nemýlil a tvrdou ranou srovnal na 2:2.

Ani po změně stran si mužstva na hřišti nic nedarovala. Urputnou bitvu narušovaly pouze přibývající fauly. Plzeň se snažila útočit, ale Tango dobře bránilo a soupeře před Lupače nepouštělo.

Důležitý moment přišel ve 31. minutě. Hosté se pošesté ve druhém poločase provinili a Interobal zahrával desetimetrový kop. Úspěšným exekutorem byl Štrajt.

Ten mohl přidal další gól, ale míč po dalším trestném kopu poslal kousek vedle šibenice. Hodonín dál bojoval a ve 34. minutě po vlastním gólu Abraham srovnal.

Na výhru ale Tango nemělo. Gremmel totiž po střele jednoho z domácích hráčů ve skluzu nešťastně poslal míč za bezmocného Lupače a slovácký celek znovu prohrával. Na konečných 5:3 upravil Koc.

Hodonínští hráli v závěru vabank, ani power play už ale hostům nepomohla. Nejblíže kontaktnímu gólu byl Buršík, který v jasné šanci mířil vedle. „Samozřejmě jsme zklamaní. Do Plzně jsme přijeli pro bod, který jsme nakonec nezískali. Soupeř se před sezonou dost posílil, má velké ambice, což potvrdil i v zápase. My jsme nehráli špatně, ale udělali jsme hodně faulů, které nás stály lepší výsledek," řekl Berky.

Na výhře Interobalu se podílel i obránce Jan Havel, který do Plzně zamířil z Brna. „Když jsem se dozvěděl, že je možnost ho do Plzně přivést, okamžitě jsem kontaktoval vedení, které pro jeho příchod udělalo maximum. Věřím, že nám hodně pomůže hlavně v defenzivě. Honza je vůdčí typ, který má již odehráno hodně ligových sezon a povahově ho zdobí přesně ty vlastnosti, které mi momentálně v týmu chybějí a dlouho chyběly. Hlavně chuť vítězit, stoprocentní nasazení, energie, disciplína, čtení hry a zkušenosti. Vedle něho můžou kluci klidněji smýšlet při vytváření útočných situací, protože budou vědět, že je za nimi dvojnásobná brněnská zeď," uvedl domácí kouč Petr Kučera, který si výhry nad Hodonínem považoval. „V prvním domácím zápase jsme chtěli zvítězit.

Jsem rád, že kluci Tango nepodcenili a získali tři body," pronesl Kučera. Nyní má nejvyšší futsalová soutěž reprezentační přestávku. První liga pokračuje za dva týdny. Hodonín v pátek 30. září vyzve Hradec Králové. Utkání začíná ve sportovní hale TEZA ve 20.30.

Chance futsal liga, 2. kolo:

SK Interobal Plzeň – FC Tango Hodonín 5:3 (2:2)

Branky: 17. a 31. Michal Štrajt, 3. Tomáš Abrham, 36. vlastní Gremmel, 38. Václav Koc – 3. Jakub Gremmel, 20. Marek Belaník, 34. vlastní Abraham.

Rozhodčí: Melničuk, Vomastek (Tanáč)

Žluté karty: 9. Mižár, 16. Štrajt – 10. Cenek, 10. Veselovský, 10. Buršík, 33. Chadzidis

Diváci: 200

Plzeň: Kubíček – Šíša, Koc, Mižár, Kasýk, Stejskal, Hibler, Abrham, Štrajt, Hudaček, Havel, Holý

Hodonín: Lupač (Dvořák) – Chadzidis, Cenek, Buršík, Svoboda, Gremmel, Belaník, Veselovský, Řezníček, Vanda, Černek

2. kolo: Hradec Králové – Helas Brno 5:2 (0:2), Česká Lípa – Vysoké Mýto 3:2 (1:1), Litoměřice – Chrudim 2:2 (2:1), Sparta Praha – Třinec 2:2 (1:2), Zruč nad Sázavou – Slavia Praha 6:3 (3:2)