Páteční duel měl pikantní příchuť pro domácího kouče Martina Brůnu. Současný asistent trenéra futsalové reprezentace do jednadvaceti let spojil s Tangem velkou část své hráčské kariéry, také v něm sbíral první trenérské zkušenosti. Zároveň si z klubu do týmu Atraps-Hombres před sezonou přivedl několik posil. „Kádr se změnil výrazně," říká Brůna. „Některé stálice po dohodě s klubem odešly na hostování nebo přestup, někteří nezačali přípravu vůbec," pokračuje známý kouč. „Hned od úvodu přípravy bylo zřejmé, že pro některé hráče bude skok z krajského přeboru do druhé ligy z pohledu výkonnosti nad jejich úroveň, avšak prvotní myšlenkou na základě dohody s vedením bylo zapojit co nejvíce hráčů do kádru pro druhou nejvyšší soutěž," přidává Brůna.

Nováček soutěže nevstupoval do sezony s přehnanými ambicemi. Hlavním cílem je záchrana soutěže. „Osobně mám ale vyšší nároky na tým a podle mých představ by se mužstvo mohlo a mělo pohybovat někde v klidném středu tabulky," říká Brůna.

Ten však moc dobře ví, že druholigová realita může být zcela jiná. „Hlavně z toho důvodu, že hráči musí vůbec pochopit, o čem futsal je a dále se herně zdokonalovat tak, abychom na hřišti předváděli herní prvky futsalu a ne fotbal v hale," prohlásil Brůna.

S podobným problémem se loni potýkali i hráči Dukly, kteří ale v premiérové sezoně nepropadli. I když Hodonín oficiálně z druhé ligy sestoupil, kvůli nezájmu mužstev v soutěži zůstal. „Věřím, že spolupráce s ligovým Tangem našim mladým hráčům pomůže," řekl kouč hodonínského béčka Antonín Jánoš.

První zápas letošní sezony naznačil, že by Tango B nemuselo hrát ve druhé lize pouze o záchranu. Slovácký celek v Brně udeřil hned ve 2. minutě. Po rohovém kopu a teči jednoho z obránců poslal hosty do vedení Filip Vanda.

Tentýž hráč pak vyzkoušel pozornost domácího gólmana ještě jednou, ale tečovanou ránu po autu z poloviny hřiště vyrazil domácí brankář Večeřa.

Atraps se rozjížděli pomaleji. Po několika slibných akcích a neproměněných šancích však v 9. minutě poprvé udeřili. Po rohovém kopu a přihrávce Beránka usměrnil balon do sítě na zadní tyči nekrytý Malíř.

Tango si však vzalo vedení rychle zpět. Po závaru před brněnskou brankou a několika odrazech se míč dostal k nekrytému Pavlu Kotáskovi, který uklidil balon za záda gólmana.

Ve zbytku první půle Tango několikrát podržel brankář Bočánek. Ten si poradil s únikem Malíře i dorážkou Polláka. Vzápětí neuspěl ani Sycha. V 17. minutě po Beránkově vysunutí napálil Ryšánek tyč.

Rozhárané hodonínské béčko se zklidnilo při oddechovém čase a následné poločasové přestávce.

Slovácký celek byl efektivnější než soupeř, na tři branky potřeboval méně šancí než nováček soutěže. Ve 21. minutě zužitkoval přečíslení dvou hráčů proti jednomu Kolařík, který po Vandově asistenci zvyšoval na 3:1.

Hosté po vstřelené brance zalezli a čekali na chyby protivníka. Brňané byli aktivnější a za svoji útočnou snahu také dvakrát odměněni. Nejprve v čase 29:18 snížil Beránek, o dvaadvacet sekund později po rohovém kopu srovnal Prokeš. „Utkání za nerozhodného stavu 3:3 dostalo nový náboj, na palubovce přibylo nervozity. Domácí cítili velkou šanci utkání otočit," řekl Antonín Jánoš.

V hektickém závěru byli blízko vítěznému gólu oba týmy, skóre se už ale nezměnilo. „Kluky jsem za výkon i výsledek pochválil. Na to, že to byl první zápas v sezoně, to nebylo špatné," dodal kouč hodonínské rezervy.

Béčko Tanga se v pátek večer poprvé představí doma. Derby s Vyškovem začíná ve 20.30.

2. futsalová liga, 1. kolo

Atraps-Hombres Brno – FC Tango Hodonín B 3:3 (1:2)

Branky: 9. Malíř, 30. Beránek, 30. Prokeš – 2. Vanda, 11. Kotásek, 21. Kolařík

Rozhodčí: Šenkýř, Kabeláč (Linhart)

Žlutá karta: 22. Ryšavý (Brno)

Diváci: 60

Atraps-Hombres Brno: Večeřa (Luu) – Bulušek, Prokeš, Sycha, Huňáček, Beránek, Malíř, Pollák, Ryšavý, Škárek, Topor, Kučera

Tango Hodonín B: Bočánek (Žigo) – Kučí, Kotásek, Bidmon, Konečný, Bohun, Kolařík, Brezina, Petrák, Janulík, Vanda