Tým vedený trenérem Marianem Berkym ztrácí čtyři kola před koncem základní části na osmé Vysoké Mýto tři body. „Kluci prokázali progres ve své hře. Je jen škoda, že jsme k vítězství nedotáhli také některé předcházející zápasy,“ lituje zbytečných ztrát hodonínský kouč.

První poločas se slováckému celku povedl. Hosté výborně bránili a díky trefám Levčíka a Višvádera se ujali vedení 2:0. „O přestávce jsem hráče nabádal, aby pokračovali se stejným nasazením a nevypustili žádný souboj,“ říká Berky.

Pražané sice zajímavý duel zásluhou zkušeného Saláka zdramatizovali, ale ve 33. minutě vrátil hostům tříbrankové vedení Levčík. „Byl to rozhodující moment,“ myslí si slávistický trenér Martin Brychta. „Věděli jsme, že budeme čelit velice odhodlanému soupeři, kterému půjde o hodně. V prvním poločase jsme inkasovali jeden nešťastný a druhý darovaný gól. Zápas se lámal za stavu 1:2, kdy jsme udělali chybu v obraně. Sice jsme hráče zdvojili, ale důrazně jsme ho nedohráli,“ přidává domácí trenér.

Slávisté museli v závěru riskovat, ale místo vyrovnání jim vteřinu před koncem zasadil čtvrtou ránu Doubravský. „Kluci k utkání přistoupili s maximálním nasazením. Bylo vidět, že se opravdu chceme zachránit. Já jsem jim v kabině říkal, ať si zápas v první řadě užijí, ale zároveň aby se po zápase mohli každému podívat do očí, že odevzdali naprosto všechno, a to bez ohledu na to, zda prohrají nebo vyhrají,“ říká Berky.

Slovenský trenér hráče na těžké střetnutí výborně připravil. Svěřence ale na Radima Zárubu, který přišel do Slavie na hostování z mistrovské Chrudimi, speciálně nepřipravoval. „Řešili jsme celý tým, protože Slavia má v kádru kvalitní hráče,“ upozorňuje Berky. „Chtěli jsme si především dobře připravit náš defenzivní blok a střelce včas dostupovat,“ doplňuje.

Sázka na pečlivou obranu Hodonínu vyšla. Pražené se sice několikrát dostali do zakončení, ale jinak se přes nepropustný val těžko prosazovali. „Tango výborně bránilo, nebylo lehké se tam dostat. Když už jsme obranu protivníka překonali, byl tam jejich gólman, nebo mu pomohla tyč,“ uvedl Brychta.

Ten nebyl spokojený s výkonem ani s koncovkou. „Na ní neustále pracujeme, ale proti Hodonínu to bylo z tohoto hlediska trochu nešťastné utkání,“ dodává Brychta.

Tango po přesvědčivé výhře 4:1 zůstalo v tabulce na desátém místě. Další duel odehraje až ve čtvrtek 2. března, kdy ve sportovní hale TEZA vyzve brněnský Helas. Derby začíná v 19.35 a přímým přenosem ho vysílá Česká televize.

Chance futsal liga, 18. kolo

SK Slavia Praha – FC Tango Hodonín 1:4 (1:2)

Branky: 27. Michal Salák – 14. a 33. Patrik Levčík, 19. Juraj Višváder, 40. Bohumír Doubravský

Rozhodčí: Matyš, Kaštánek

Žluté karty: Matějka – Veselovský

Diváci: 30

Slavia Praha: Vahala (Roshan) – Brychta, Záruba, Salák, Oliva, Míča, Hrdina, Matějka, Směřička, Wojnar, Garčák. Trenér: Brychta

Hodonín: Lupač (Dvořák) – Chadzidis, Cenek, Svoboda, Řezníček, Buršík, Levčík, Veselovský, Višvádek, Belaník, Doubravský. Trenér: Berky