Teď, nebo nikdy. To se jí o víkendu v Paříži honilo hlavou. Kromě tlaku z olympijské kvalifikace se na jejím výkonu ale podepsal také fakt, že některé ze soupeřek neznala. „Na Evropě jsem věděla, že v eliminaci skončím nejhůř třetí. Dostala jsem to do hlavy a nakonec to tak bylo. V Paříži jsem ale nevěděla, jestli budu schopná jít na přední pozice, a to mě znervóznilo. Soupeřky nebyly lepší, ale můj projev nebyl tak sebejistý a agresivní, jak by na takové soutěži měl být,“ vysvětluje Mišková.

Filip Sasínek (vlevo) doběhl při úterním mítinku v Kladně na šestém místě.
Sasínek stále bojuje o olympiádu. Přibrzdila ho bolavá achillovka

I přes jedenácté místo z Paříže má však pořád naději, že se do Japonska podívá - v kategorii kata je totiž pořád jedno místo volné. To připadne buď státu, který na olympiádu posílá málo sportovců, anebo závodníkovi, který je v žebříčku vysoko a z jeho země se v karate ještě nikdo nenominoval. „Aktuálně je to čistě jen na politice a na lidech. Pro mě to znamená, že jsem nervózní, protože jde o důležitou věc, kterou už ale nijak neovlivním. Nezbývá, než se založenýma rukama čekat,“ líčí závodnice klubu Budo Kan Brno.

Tokio je pro ni pravděpodobně poslední možnost, jak si splnit svůj olympijský sen. Z olympiády v Paříži, která se uskuteční v roce 2024, bylo totiž karate odebráno. „Je smutné, že ještě předtím, než karate zažilo svoji olympijskou premiéru, už ho z té další vyřadili. Určitě je ale šance, že se mezi olympijské sporty později vrátí. Záleží, jak letos dopadne z hlediska sledovanosti a jak ho do Los Angeles 2028 protlačí pořadatelská Amerika, která je teď v karate poměrně úspěšná,“ popisuje Mišková.

Bez ohledu na to, jestli v červenci do Japonska odletí, přípravu nepodceňuje. „Cíle mám, není to tak, že když se nepovede olympiáda, skončím. Podařilo se mi vyladit tréninkový program a najet na nějakou formu, a to bych chtěla prodat na listopadovém mistrovství světa v Dubaji. Pokud nedopadne olympiáda, chci právě tam všem ukázat, že do světové špičky patřím,“ objasňuje své úmysly osmadvacetiletá závodnice.

A světovým šampionátem její cíle nekončí. „Jestli bude forma, ráda bych absolvovala Světové hry 2022, případně i Evropské hry rok poté. Kdyby se to někde ale zaseklo a prohrávala bych v prvních kolech, tak to určitě nebudu lámat. Teď si ale myslím, že mám slušně našlápnuto, a určitě toho chci využít,“ přeje si Mišková.

ELIŠKA NOVÁKOVÁ