„Hřiště by mělo vznikout v areálu bývalé školní zahrady, která už neplnila svou funkci,“ uvedl starosta Moravského Písku Jan Tihlařík. Radnice před časem nechala vystavět halu. Díky vybudování hřiště by teď ale měli mít školáci možnost věnovat se sportům za každého počasí. „Pokud chtějí v současné době žáci cvičit venku, musí absolvovat cestu na stadion, který je vzdálený asi kilometr a půl. Cesta navíc vede přes koleje. Z hlediska úspory času i bezpečnosti je vybudování hřiště nezbytné,“ vysvětlil starosta.

Obec však počítá s tím, že sportovní areál bude využíván i po skončení vyučování nebo v letních měsících, kdy mají školáci prázdniny. „Předpokládáme, že zhruba od třetí hodiny budou moci hřiště využívat za nějaký poplatek i obyvatelé Písku,“ řekl Tihlařík.

Radnice Moravského Písku získala na hřiště dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod. O peníze žádala už dříve, projekt ale uspěl až na podruhé. „Dotace činí téměř dvě celé tři desetiny milionu korun, což je asi dvaadevadesát procent nákladů,“ potvrdil Tihlařík. Obecní kasa bude muset doplatit ještě šest set tisíc korun. Podle předpokladů by si mohly děti poprvé zacvičit už na podzim letošního roku.

Autorka: Zuzana Černá