Pokud se podaří šéfovi těmického klubu Daliborovi Klobáskovi sehnat potřebnou částku, budou Kyjovský, Macháček a spol. boxovat od podzimu v první lize. „Uvažujeme o tom. Všechno je to ale o penězích,“ říká předseda BC Těmice Dalibor Klobáska.

Kolik vůbec stojí druhá nejvyšší boxerská soutěž? „Na celý ročník je potřeba tři sta padesát tisíc korun. Boxuje se deset utkání. Jeden zápas stojí třicet tisíc. Uvidíme, jak se nám to podaří sehnat. Jasno bychom chtěli mít do konce prázdnin,“ uvedl Klobáska.

Mladí boxeři se na první ligu samozřejmě těší. „Věřím, že to vyjde. Myslím, že ve Bzenci je dost velkých firem, které by nás mohli podporovat,“ míní kapitán mužstva a mládežnický reprezentant Adam Kyjovský.

Těmičtí boxeři ani na konci června nezahálí. V sobotu si k přípravnému zápasu pozvali na Slovácko soupeře z Poruby. „Ostrava postoupila do první ligy. Chceme vědět, jak na tom jsme a který z týmů je lepší,“ sdělil Klobáska.

V Těmicích byl v sobotu odpoledne opět k vidění kvalitní box. Domácí borci předvedli proti silnému soupeři kvalitní výkony, za které by se nemuseli stydět ani ve vyšší soutěži.

„V první lize bychom chtěli navázat na brněnský tým, který kvůli problémům skončil. Máme řadu talentovaných kluků, další boxery bychom si mohli půjčovat. Vždyť Brno loni první ligu i s našimi boxery vyhrálo,“ připomíná Klobáska.

Ten spoléhá i na podporu obce. „Další věc je, aby s první ligou souhlasilo obecní zastupitelstvo. S představiteli obce jsme se vždy dokázali domluvit. Tak věřím, že najdeme společnou řeč i tentokrát,“ je přesvědčen Klobáska, který si o prázdninách od boxu odpočine. „V létě máme volno. Začínáme 18. září, kdy v Těmicích pořádáme oblastní kolo. U nás se představí i Slováci, Maďaři nebo boxeři z Rakouska,“ informuje. Mladí reprezentanti jedou v srpnu na soustředění do Kroměříže.

Klobáska nemá na starosti pouze těmické boxery. Zkušený trenér byl zvolen na jaře předsedou Jihomoravského svazu v boxu. „Mám na starosti tři kraje. Kromě jižní Moravy ještě Vysočinu a Zlínsko. Navíc jsem v Praze ve výkonném výboru,“ říká.

Český box není po velkém neúspěchu na Mistrovství Evropy, kde většina českých závodníků vypadla v prvním kole, v ideální kondici. „Je to špatné. Ale před námi je olympiáda. Musíme věřit, že výkony půjdou nahoru,“ pravil.

Velkým problémem nejenom v boxu je nedostatek mladých kluků. „Mám patnáct chlapů, ale potřebuji desetileté a dvanáctileté kluky. Pro tuto věkovou kategorii připravujeme první ligu, která bude super zabezpečená,“ dodává Klobáska.