Seriál celorepublikových bodovacích turnajů se o víkendu uzavřel svým šestým dílem. Dorost, nejmladší žactvo a hráči do jednadvaceti let se střetli v Neratovicích. Ve Vlašimi bojovalo starší a mladší žactvo.

Mezi dorostenkami se v Neratovicích představila Radana Vránová. „Ta se po smolně odehrané skupině nedostala mezi šestnáct nejlepších. Nakonec si aspoň v útěše vybojovala druhé místo a tím v celkovém hodnocení osmnáctou příčku,“ upozornil hodonínský trenér Ján Medvecký.

U dorostenců postupem mezi dvaatřicet nejlepších splnili cíl Vítězslav Podrazil i Karel Možíš, když oba ve svých kvalifikačních skupinách zvítězili. V hlavní soutěži už byli soupeři nad jejich síly a oba obsadili 25. – 32. místo.

Turnaj mladšího žactva ve Vlašimi zastihl v dobré formě hráčku SKST Dubňany a SCM Hodonín Barboru Blechovou. Ta získala zlato ve dvouhře a stříbro ve čtyřhře spolu s Adélou Kášovou z Dřínova. Debl vyhrály Veronika Tušlová spolu s Denisou Pyskatou z Lanžhota, která už víc než měsíc trénuje spolu s Hodoňankami. Pyskatá přidala ke zlatu ze čtyřhry ještě bronz ze singlu. Tušlová skončila ve dvouhře na devátém až dvanáctém místě. Další hráčka SKST ČSAD Hodonín, Anežka Ilčíková, se z kvalifikace do první šestnáctky neprobojovala a v soutěži útěchy skončila na devátém až šestnáctém místě.

Ve vlašimské stolnětenisové hale střetlo i starší žactvo. „Pro Hodonín vybojovala jeden cenný kov ve čtyřhře dvojice Veronika Kmeťová a Lucie Novotná. Děvčata umístěním ve dvouhře tentokrát nepřekvapila,“ uvedl Medvecký. Kmeťová skončila na pátém až osmém místě. Sestry Jana a Lucie Novotné obsadily devátou až dvanáctou příčku. Barbora Blechová skončila v semifinále útěchy a celkově na devatenáctém až dvacátém místě. Pro Veroniku Tušlovou bylo konečnou čtvrtfinále útěchy, tady 21. až 24. příčka. „Anežka Ilčíková ještě jako nejmladší žačka byla na turnaji staršího žactva sbírat cenné zkušenosti,“ doplnil hodonínský trenér.

Z chlapců se ve Vlašimi představili Karel Možíš, Jakub Hašlík a Karel Dobrovolný. „Nejlépe obstál Karel Možíš, který potvrdil postupem z hlavní soutěže mezi nejlepší šestnáctku své postavení na žebříčku,“ podotkl Medvecký. Podle něj byl překvapením výborný výkon Jakuba Hašlíka, který se z kvalifikace poprvé propracoval do hlavní soutěže mezi dvaatřicet nejlepších. Tam navíc zdolal v infarktovém zápase po výborném výkonu obranáře Adama Sztulu z Havířova 3:2 na sety. „Hodonínským děvčatům a chlapcům tak měsíc a půl před republikovým šampionátem zůstává jen usilovná práce na trénincích a dolaďování formy na blížící se mistrovství,“ dodal kouč Hodonína.