Obě nadané hráčky zvítězily ve svých věkových kategorií ve dvouhře i čtyřhře.

Třetí Bodovací turnaj mládeže České republiky hostily sportovní haly v Hustopečích a ve Valticích. V Hustopečích bojovalo starší žáci a dorostenci, ve Valticích zase mladší a nejmladší žactvo.

Hodonínský klub přivezl na Břeclavsko velmi početné zastoupení, ve čtyřech kategoriích startovalo šestatřicet hráčů a hráček slováckého celku.

Nejvíce se dařilo starší žákyni Veronice Kmeťové a nejmladší žačce Viktorii Hlobilové. Obě nadané hráčky zvítězily ve svých věkových kategorií ve dvouhře i čtyřhře.

Na třetím Bodovacím turnaji mládeže se dokázali prosadit i další zástupci SKST Hodonín. Mezi nejmladšími získal Filip Hromek bronzovou medaili ve dvouhře a ve čtyřhře urval dokonce druhé místo.

Podobně se dařilo Lucii Novotné, která v jednotlivcích získala bronz a ve čtyřhře starších žákyň se dokonce radovala z vítězství.

Tradičně se hodonínským stolním tenistům dařilo v soutěži čtyřher. Dvojice Novotná – Kmeťová a Hlobilová – Bošinová na Břeclavsku triumfovaly, mladí žáci Filip Hromek s břeclavským JanemVašíčkem skončili stejně jako starší žákyně Markéta Ševčíková se Stanislavou Slezákovou ze Zlína na druhém místě.

Bronz brali Karel Možíš s Davidem Kvíčalou z Blanska, Denisa Pyskatá s Veronikou Tušlovou, Viktorie Hlobilová s Anežkou Ilčíkovou a Petra Kotásková s Klárou Ševčíkovou.

„Všem medailistům gratulujeme a těm, co turnaje nevyšli, pomůže do dalších bojů tvrdá a svědomitá práce,“ řekl hodonínský šéftrenér Ján Medvecký, který svěřence vedl v Hustopečích společně s Alenou Vachovcovou. Ve Valticích na hodonínskou mládež zase dohlížel Tomáš Brhel.