Pikantním soubojem s loňským finálovým soupeřem z Frýdlantu si zpestřily stolní tenistky ČSAD Hodonín třetí kolo extraligy žen. Napínavé utkání nakonec skončilo remízou 5:5.

„Frýdlant je těžký soupeř. Nejspíš i letos se s ním budeme zase tahat o čelo soutěže. Chceme s nimi uhrát co nejlepší výsledky, abychom potom měli co nejlepší výchozí pozici v play off. V loňské sezoně byla škoda, že jsme na ty rozhodující zápasy museli jet ven, protože divácká kulisa je v Hodoníně skvělá,“ sdělil trenér úřadujících mistryň České republiky Jaromír Kubina mladší.

Domácí prostředí je výhodou pro čínskou hráčku v hodonínských barvách Shi Dan. „Je to pro ni výhodnější, má v naší hale větší prostor,“ objasňuje Kubina. Utkání s hráčkami Frýdlantu se pro Hodoňanky nevyvíjelo dobře. „Byla to i trochu smůla. Úvodní čtyřhru jsme prohráli. Shi Dan nepodala optimální výkon, táhla to spíše Vachovcová,“ pokračuje ambiciózní kouč. Stolní tenistky prohrávaly v zápase už 2:5, přesto dokázaly vybojovat remízu.

„Vzhledem k vývoji utkání bereme remízu všemi deseti,“ řekl Kubina. Ve druhém střetnutí už hodonínské hráčky přehrály Havířov hladce 10:0. Také ženám B týmu se dařilo. Frýdlantu sice podlehly 3:7, Havířov však porazily jasně 9:1.

„Některé hráčky se již derou i do A týmu, ale my jsme je chtěli nechat ještě pohromadě, aby mohly hrát v klidu. Sbírají zkušenosti, to je pro ně velmi důležité. Samozřejmě chceme, aby se dostaly do šestky pro play off a tam se pak uvidí,“ uzavřel Kubina.