Sedmnáctiletý Marek Zapala porazil bratislavského Marka Rotha po dvaceti sekundách RSC. O rok mladšímu Ladislavu Forgáczi se již tak nevedlo, když podlehl svému soupeři Peterovi Cimbelovi z Aresu Žilina.

„Jsem velice pyšný na mé skvělé svěřence a bojovníky, i když toto poslední utkání v zahraničí nebylo až tak úspěšné. Kluci svou houževnatostí a snahou dokázali vybojovat výborné výsledky v Amaterském mistrovství Slovenské republiky,“ neskrýval spokojenost trenér Roman Sedlačík. Marek Zapala je v kategorii do 71 kg na třetím místě. Viktor Petrželka a Ladislav Forgácz se dostali do červencového finále do 67 kg.

„Příští rok kluky nominuji na Mistrovství České republiky již v mužích. Vím, že obsadíme nějaké umístění na stupních vítězů a tím pozvedneme popularitu tohoto sportu i našeho klubu u nás v Hodoníně,“ uvádí Sedlačík. Nadějné hodonínské borce čeká zajímavé soustředění.

„Výbornou přípravu zajistíme na měsíčním soustředění přímo v zemi vzniku tohoto zatím u nás málo známeho sportu,“ prozradil trenér hodonínských thaiských boxerů. Hodoňané vyletí za tréninkem do thajského Bankoku již na podzim tohoto roku.

Hodonínský klub hledá stále nové talenty a to i mezi dívkami. „Trénujeme každé pondělí, středu a pátek ve středisku volného času a mládeže na Koupelní ulici v Hodoníně. Všichni, kdo máte zájem, přiďte,“ láká nové bojovníky a bojovnice Roman Sedlačík.