V prvním zápase porazil Sedlačík rumunského soupeře po pěti kolech na body. V dalších dnech si uznávaný thaiboxer odskočil i mezi zápasníky v páce. Sedlačík porazil všechny místní favority až na jednoho. Loňský stotřicetikilový šampion už byl nad síly hodonínského borce. I druhé místo však bylo samozřejmě považováno za úspěch.

Vrchol však přišel o několik dní později. Sedlačík se utkal s osmadvacetiletým Pandou, jak místnímu fighterovi přezdívají. Po důkladné masáži přišel na řadu samotný zápas. Ten se uskutečnil před početnou diváckou kulisou.

„Už v prvním kole jsme začali oba do toho šlapat, nevyhnul jsem se ani loktům. Stejně jako on, a ještě k tomu naskočeným,“ řekl Roman Sedlačík, který s favoritem držel krok téměř tři kola. „Lowkicky od Thaice byly docela snesitelné a pár jsem jich vychytal, ale jak mi začal sázet ve třetím kole highkicky z přední nohy, tak mé ruce a předtím dobré kryty doslova rozsekal,“ popsal průběh boje Sedlačík.

A pokračoval: „Jak ve čtvrtém, tak i v pátém kole jsem se snažil více loktovat, protože natáhnout ruky mi už nešlo, přesto bez účinku. Nakonec mě domácí borec za velkého řevu a pozdvižení porazil,“ přiznal Sedlačík.

Hodonínský zápasník z porážky tragédii nedělal. Zápas bral jako velmi cennou zkušenost do dalších zápasů.

„Kromě zranění jsem si ze zápasu odnesl velké množství zkušeností a triků,“ usmál se bojovník.

Již dnes se navíc od 19.00 koná nábor nových thaiboxerů. Je pro všechny, kteří mají zájem o tento bezkonkurenční bojový sport. Více informací najdete na www.thaiboxhodonin.cz.