Po důležitých nominačních závodech jste se objevil v hodonínské střelnici na Pánově. Co vás k tomu vedlo?
Je to pro mě víc trénink než závod. Nechci tady něco dokazovat.

Slyšel jsem, že jste si start do poslední chvíle rozmýšlel. Bylo to tak?
Jo. Ale musím taťkovi pomoct, jelikož je tady správcem střelnice.

V této sezoně jste vyhrál Bednaříkův memoriál v Brně a pak jste byl pátý v Hradci Králové. Takže asi spokojenost…
Zatím to není vůbec špatné. V tréninku se to ukazuje velice dobře, i když nějaké krizovky určitě byly. Pokud se mi bude dařit dál, tak by to mohlo být dobré.

Začátkem srpna je evropský šampionát v Srbsku. Jaké máte ambice?
Mám za sebou první dva nominační závody, ještě dva mě čekají a ze tří nejlepších se udělají nominace. Jelikož jsem loni střílel hodně dobře a roky jsem měl ještě na juniora a výsledky na muže, tak jsem dostal zelenou kartu do juniorů. S tím, že když střelím nominační limit 117, tak účast na mistrovství Evropy juniorů mám jistou. Pokud se prostřílím do tří nejlepších za muže, tak budu mít možnost bojovat na Evropě o umístění, která zaručují účast na mistrovství světa. Navíc bych se tam mohl kvalifikovat na olympiádu do Londýna.

V Brně jste vyhrál a pak jste skončil pátý. Čím to?
Bylo to trochu rozpačité. Tři týdny jsem nebyl doma. Měl jsem se školou výjezd na kolech, což byla makačka a psychika nebyla úplně odpočinutá. Přesto jsem nastřílel sto dvacet, což není špatné. Chtělo to ještě holoubka či dva navíc. Teď dělám vše pro to, abych v dalším závodě uspěl.

Jak to vypadá z obhajobou akademického mistra světa?
Špatně, i když bych na univerziádu do Číny hodně chtěl. Ale mám v tuto dobu hodně nabitý program. Na pětadevadesát procent tam nepoletím, a to mě mrzí.

Jakou máte přípravu v brněnské Kometě?
Studuji v Brně, na Fakultě sportovních studií, takže mám skloubenou fyzickou přípravu s tréninkem. Pokud mám závody, tak se snažím trénovat třikrát, čtyřikrát týdně. Pokud je velký závod, tak trénujeme týden v kuse. Někdy i víc, ale to mně nevyhovuje. Jsem přestřílený.

Takže když chvíli vynecháte, tak vás to víc baví?
Už párkrát se mi stalo, že jsem týden nestřílel. Pak jsem přišel a střílel jsem, jako bych se s puškou narodil. Úplně super.