Zkušená hráčka však zůstala i po další nepříjemné porážce pozitivní. „ Michalovce i Poruba byly favority. My jsme neměly proti těmto týmům co ztratit. Do těchto utkání jsme šly s čistou hlavou," říká Tomečková. V dalších duelech už ale musí Veselanky naplno bodovat. „Play-off není v žádném případě ztracené. Teď je potřeba se semknout a získat povinné body," uvedla devětadvacetiletá házenkářka, která se po středečním duelu na nic nevymlouvala.

Opora Veselí moc dobře věděla, co předehrávku patnáctého kola interligy rozhodlo. „„Bohužel nám nevyšel první poločas, ve kterém jsme dělaly hrubé chyby v postupném útoku. Ostrava nás trestala brejky nebo výbornou druhou vlnou. Nestíhaly jsme to zachytávat. Pro soupeře to byly lehké branky," pronesla Tomečková.

Střelecky v domácím dresu zářila především reprezentantka Michaela Hrbková. Známá spojka se podílela na debaklu Veselí sedmi brankami. „Hrbková je klíčová hráčka Poruby. Má výbornou ruku, je rychlá, dynamická a těžko se brání. Ostrava má ale i výborného pivota, který před brankovištěm udělá spoustu práce. Pro Míšu je pak jednodušší střílet z dálky," prohlásila Tomečková.

Hostujícímu celku se však nedařilo ani v defenzivě. Obranný val Jihomoravanek nebyl tentokrát tolik agresivní a nepropustný jako v některých předcházejících duelech. „Přešly jsme na obranný systém nula šest. Ten trénujeme první týden. Není to nic jednoduchého a stále se sehráváme," říká Tomečková.

Podle ní se výměna trenéra projeví až později. „Trenér Hanták přišel s novými myšlenkami a snaží se je přenést i na nás. Pokud budeme na tréninku poctivě pracovat, tak to bude mnohem lepší," věří Tomečková.

Bývalý kouč Karviné a Považské Bystrice měl k výkonu i přístupu svých svěřenkyň značné výhrady. Hostující kabinou se však o poločasové přestávce žádná bouřka neprohnala. „Trenér nám samozřejmě vytýkal chyby. Nelíbilo se mu hlavně to, že jsme neplnily pokyny, které nám dal před zápasem. Chtěl, abychom ve druhé půli zabojovaly o lepší výsledek," prozradila veselská kapitánka.

Celek z Hodonínska nakonec prohrál v Ostravě 19:29. „Možná se na našem výkonu trochu podepsala i únava. V sobotu jsme hrály těžký zápas s Michalovcemi, navíc se změnily tréninky. Věřím, že si brzy na vyšší tempo brzy zvykneme, a že to bude ku prospěchu věci," pravila Tomečková.

Trenér Hanták, který už měl k dispozici i uzdravenou Lenku Flekovou, dal ve středu příležitost všem hráčkám. „Jsem ráda, že nás kouč točí. Podle mě potřebují mladé holky hrát a neustále na sobě potřebují pracovat. Určitě to má svůj význam. Neposílá tam děvčata jen tak," míní Tomečková. „Čím víc toho totiž natrénují a odehrají, tak to bude pro ně lepší. Jsou mladé a mají všechno před sebou," dodala dlouholetá opora Veselí.