Veselská rodačka však o konci kariéry nemluví. Od hezkého, ale tvrdého kolektivního sportu, si prostě chce dát pauzu. „Loňský rok byl po psychické stránce nesmírně náročný. Chci si od házené odpočinout," říká Jitka Tomečková.

Zda se dlouholetá opora slováckého celku k házené někdy vrátí, zatím neví. „Prostě už mám jiné priority. Doteď jsem vse podřizovala hazené, patnáct let jsem hrála nejvyšší soutěž. Potrebuju už mít svůj klid," pronesla Tomečková. „Konečně se chci začít věnovat sobě a svým nejbližším," přidala.

Bojovná a důrazná spojka, která odvedla spoustu černé práce především v defenzivě, svého rozhodnutí zatím nelituje. „V házené jsem zažila krásné věci. Mám spoustu vzpomínek, které mi už nikdo nikdy nevezme," pravila Tomečková.

Zkušená spojka, která si v minulosti zahrála i v Rakousku, však na házenou ani na sport nezanevřela. „Ráda si s holkama půjdu někdy zatrénovat," uvedla.

Letní náročný dril však neschází žádnému sportovci. Ani Tomečková není výjimkou. „Zatím mi házená fakt nechybi. Možná že až půjdu na nějaký zápas, že to bude jiné, ale teď si užívám léta," usmívá se sympatická hráčka.

Veselská odchovankyně, se ovšem stále udržuje v kondici. Po práci chodí do posilovny, zaběhat si nebo na pilates. Právě metoda tělesného cvičení, která byla vyvinuta a propracována na začátku dvacátého století Josephem Pilatesem v Německu, Velké Británii a Spojených státech amerických, známé házenkářce učarovala. „Je to skvělé cvičení na protažení a zároveň při tom člověk i posiluje," pronesla Tomečková.