Známí skifaři patřili k několika osobnostem, které se zúčastnili Plesu sportovců. „Jsem ráda, že jsem se mohla takovéto akce zúčastnit a předat cenu úspěšným hodonínským sportovcům. Vyhlašování a oceňování je mi dost blízké. Znám, jaké to je, když člověk dře, něco se mu podaří, a pak je za to odměněný,“ říká Miroslava Topinková Knapková.

Hodonínští veslaři olympijskou vítězku z Londýna čekali už před pár týdny, brněnská rodačka se ale mistrovství republiky v závodech na trenažéru, které nedávno hostila sportovní hala TEZA, nezúčastnila. „Abych byla upřímná, na trenažéru v poslední době moc nejezdím. Pro mě vždycky byla priorita veslování na vodě. Nejsem takový silový typ, který by měl moc velkou fyzičku. Moje silná stránka spíš byla technika a umění ježdění na vodě,“ připomíná mistryně světa z roku 2011 a dvojnásobná vítězka Světového poháru.

Česká reprezentantka přitom v minulosti zavítala do Hodonína právě kvůli závodům na trenažéru. „Jinak jsem tu nikdy nebyla,“ přiznává sympatická skifařka, která na sobotním plese předala zástupcům hodonínského veslařského klubu ocenění za celoživotní činnost v oblasti sportu.

„Přeji mu, aby měl spoustu nadšených závodníků, hodně dětí a kvalitní trenéry, kteří svým svěřencům předají zkušenosti, přitáhnou děti k vodě a vychovají je. Aby z toho všichni měli radost, a aby náš sport se rozrůstal,“ popřála Topinková Knapková.

Čtyřnásobná evropská šampionka a několikanásobná mistryně České republiky momentálně řeší svoji budoucnost. Elitní skifařka dokonce zvažuje, že v nadcházející sezoně nebude závodit. Šestatřicetiletá olympijská vítězka z Londýna po zklamání z her v Riu, kde skončila sedmá, dlouho odpočívala a trénovat začala až v lednu.

Nyní se rozhoduje, zda a kdy se zapojí do závodů. „Za poslední roky jsem byla docela unavená. Navíc olympijská sezona pro mě byla hodně náročná, protože jsme měnili i trénink. Vzalo mi to hodně sil," uvedla Topinková pro web Českého olympijského výboru.

Sportu se věnovala i v odpočinkových měsících, ale klasický veslařský trénink neabsolvovala. „Tělo je na pohyb zvyklé, probíhají v něm biochemické procesy. Kdybych se přestala hýbat, necítila bych se psychicky dobře. Navíc studuji, takže jsem víc času věnovala škole, takový trošku jiný stres," řekla rodačka z Brna.

Na rozdíl od skifaře Ondřeje Synka či dalších reprezentantů neplánuje ani tradiční březnové soustředění v teple. „Jsem domluvená s šéftrenérem, že budu závodit podle toho, jak mi to půjde. Existuje taky možnost, že bych byla i rok bez závodění, abych si opravdu odpočinula," připustila.

Dalším důvodem, proč by mohla na veslařských závodech chybět, je rodina. „Zatím sportuji, ale myslím i na rodinu. Pokouším se o obojí, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne," uvedla Topinková.

Jiný sport ani aktivitu nehledá. „Pokud bych dělala něco jiného než veslování, tak pouze doplňkově. Na vrcholné úrovni bych v jiném sportu nezávodila,“ říká známá veslařka, která se definitivně rozhodne na jaře.

„Za chvíli se začnou jezdit kontrolní testy a první závody,“ dodala.