Písek byl na Slovácku blízko senzaci. Ještě v 52. minutě prohrávaly Jihočešky na palubovce Brittermu o jediný gól. Závěr vyrovnaného zápasu ale hráčky Sokola nezvládly a domů nakonec odjížděly s prázdnou. Favorizované Veselí ve 14. kole interligy nijak neoslnilo a k desáté letošní výhře se spíše protrápilo. Na hru se ale za pár dní nikdo ptát nebude, důležité jsou body a ty české vicemistryně urvaly.

„Každý se před utkáním dívá na tabulku a to není dobře. Skoro polovinu zápasu jsme prohrávali. Za nepříznivého stavu se každému těžko hraje. Proto jsem rád, že jseme zvládli i takový zápas, který se pro nás nevyvíjel dobře," uvedl domácí trenér Pavol Jano. „O našem vítězství rozhodlo více faktorů. Písek ale musím pochválit. Na to, že k nám přijel s jednou brankářkou a jedenácti hráčkami, podal velmi sympatický výkon," přidal veselský kormidelník.

Slovácký tým začal proti Písku dobře. Panenky sice inkasovaly jako první, ale skóre rychle otočily a v 8. minutě vedly 5:1. Následně sice hostující spojka Borovská dvěma brankami snížila, ale Brittem si i dál náskok hlídal. „Úvod jsme měli slušný," řekl Jano.

Sokol se ale nevzdal a především zásluhou Vyhnalové se držel favorita na dostřel. V 17. minutě hostující tým vyrovnal. Aby toho nebylo, ujal se Písek deset minut před koncem prvního poločasu vedení.

Těsný náskok si Jihočešky držely i po změně stran. K obratu zavelela domácí spojka Štěrbová. Česká reprezentantka strhla dvěma góly vedení na stranu Brittermu.

Veselí ale ani branky tradiční střelkyně neuklidnily. Písek zlobil až do konce.

Hostující tým ale přišel o bodovou naději ve vlastní přesilovce. Panenky ještě v závěru náskok navýšily a diváky potěšily alespoň výhrou o čtyři góly.

„Ve Veselí jsme odehráli vyrovnaný zápas. Přijeli jsme na Slovácko s cílem potrápit soupeře. Měli jsme strach, abychom neprohráli nějakým vyšším rozdílem. Naštěstí jsme pětapadesát minut soupeře trápili," uvedl hostující trenér Jan Slavík, který své svěřenkyně po bojovném výkonu chválil. „Hráčkám musím poděkovat za to, že celý zápas odmakali. O lepší výsledek jsme se připravili ve vlastní přesilovce, kterou jsme prohráli .Favoritovi jsme ale byli důstojným soupeřem," pronesl Slavík.

Ten ocenil výkon spojky Borovské a brankářky Stojarové. „Musím ale pochválit všechny hráčky. Podali jsme kolektivní výkon. Děvčata odvedla maximum," prohlásil písecký lodivod.

Domácí kouč zase vyzdvihl střeleckou bilanci Heleny Štěrbové. „Podala reprezentační výkon. Z třinácti střel dala deset branek," uvedl Jano. S koncovkou ale jinak nemohl bývalý extraligový hráč vůbec spokojený. „Zahodili jsme kolem dvanácti vyložených šancí. Stojarová nás vychytala. Budu se opakovat, ale vždy uděláme z brankářky soupeře hvězdu," lamentoval Jano.

Toho více než mizerná produktivita mrzelo zranění křídelnice Salčákové, kterou na levé straně nahradila ve druhém poločase Rajnohová. „Byl to dost tvrdý zápas, holky mají spoustu odřenin. Salčáková zápas nedohrála kvůli přetrvávajícím problémům s achilovkou. Věřím, že její zranění není vážné a že ji dáme brzy dohromady," uvedl kouč Brittermu.

Oba trenéři žehrali na nešťastný středeční termín. „Máme s tím problémy. Některé hráčky chodí do práce, jiné studují," uvedl Slavík. „My s tím máme rovněž velký problém. Ukazuje se, že týden na přípravu je ideální. Sice jsem neměl pocit, že by hráčky nemohly, ale hrát v sobotu a pak hned ve středu není dobře," dodal Jano.

Jeho tým si nyní od zápasu devět dní odpočine, neboť v 15. kole interligy má Veselí volný los. Panenky čeká další duel až v sobotu 26. ledna, kdy se představí na půdě Olomouce.

Interliga žen, 14. kolo 

HK Britterm Veselí nad Moravou – Sokol Písek 29:25 (12:13)

Nejvíce branek: Štěrbová 10/4, Rajnohová 6, Chmelařová 5 – Vyhnalová 12/6, Borovská 6.

Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 4:5. Sedmimetrové hody: 4/4 – 7/7. Diváci: 250.

Veselí n/M.: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová – Rajnohová 6, Kratochvílová, Drotárová 1, Štěrbová 10/4, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 2, Tomečková, Chmelařová 5, Fleková 3, Kočí 1, K. Salčáková 1.

Písek: Stojarová – Borovská 6, Kutlvašrová 1, Vyhnalová 12/6, Malá 3, Dvořáková 1, Vrabcová 1, Součková, Boorová, Keslerová, Rusfelová, Michková 1.

Další výsledky 14. kola: Michalovce – Nitra 47:17 (19:7), Olomouc – Zlín 28:20 (14:15), Most – Slavia Praha 29:22 (15:12), Partizánske – Jindřichův Hradec 37:22 (12:11), Senec – Šaľa 29:27 (15:12).