Osmatřicetiletá spojka zůstává i po odchodu většiny spoluhráček optimisticky naladěná. Žádné chmury ani černé myšlenky se hlavou dlouholeté opory slováckého celku nehoní. Naopak, bývalá reprezentantka věří, že i značně omlazený tým může hrát v nadcházející sezoně o medaili. „Fanoušci a lidé z klubu musejí mít trpělivost a mladý mančaft v těžkých chvílích podpořit, říká Fleková v rozhovoru pro Hodonínský deník.

S jakými pocity jste nastoupila do další letní přípravy?

Pořád se stejnými. Mě házená baví, navíc jsem se těšila na pohyb a nové lidi, které budu mít kolem sebe. Já si myslím, že to bude super.

Takže vám motivaci neschází?

Určitě ne. Všichni, kdo mě znají, vědí, že chci vyhrávat. Vím, že to tento rok bude o něco těžší. Ale to je sport. Chvilku se bude prohrávat, a pak se mladé holky do toho dostanou a v dalších letech mohou být na špici české ligy.

Patříte k nejzkušenějším hráčkám. Budete mít v tréninku nějaké úlevy, nebo všechno absolvujete s mladými spoluhráčkami naplno?

Budu mít úlevy, protože by to jinak ani nešlo. Ne že by se mi nechtělo, ale úlevy musím kvůli kolenům mít. Elán mi neschází, ale musím myslet na to, že sezona bude dlouhá. Nemohu se zničit hned v přípravě.

Trenér Kumpán zrušil kondiční soustředění. Mrzí vás hodně, že se letos na Filipov nepodíváte?

Nijak mně to nevadí. Sice jsem na soustředění jezdila v poslední době ráda, protože jsem si tam vždy odpočinula od dětí, ale podle mě nám bude stačit, když se budeme poctivě připravovat v domácím prostředí.

Překvapila vás tak velké obměna kádru?

Ono už to šlo cítit v předchozích měsících. Poslední sezona byla o něčem jiném. I když hráčky byly stejné jako v minulých letech, kolektiv nebyl tak dobrý. Celkově to bylo špatné. Každý, kdo v mančaftu byl, to moc dobře ví. Všichni víme, že to nebylo ono. Třeba budou změny k něčemu dobré.

Aktivní kariéru ukončila Jarmila Kočí. Nepřemlouvala jste ji, aby to vedle vás ještě rok vydržela?

Nebavili jsme se o tom. My se ani moc nevidíme, v pravidelném kontaktu nejsme. Bydlím někde jinde, Jarka má rodinu, jiné zájmy. Bylo to na ní.

Co říkáte na nový tým?

Je super, že se vedení klubu domluvilo s Romanou Chrenkovou. Romana je velká posila. Připravuje se na mistrovství Světa, takže určitě bude pro náš tým platnou hráčkou. Nezatracuji ani mladé holky. Ještě nikdo nespadl z nebe a hned uměl házenou. Děvčata potřebují čas. Fanoušci a lidé z klubu musejí mít trpělivost a mladý mančaft v těžkých chvílích podpořit.

Znala jste nové spoluhráčky, nebo jste se seznámily až před prvním tréninkem?

Jména mně byla povědomá, ale osobně jsem holky neznala. Většina mladých hráček totiž hrávala nižší soutěže. V přípravě ale bude spoustu času se poznat. Už první trénink naznačil, že děvčata nejsou špatná.

Žádné obavy z příští sezony nemáte? Přece jenom řada lidí předpovídá Veselí boj o záchranu interligy…

I to je možné, ale prostě je to o nás. Všechno ukáže až čas. Jak bude náš tým silný, jak budou ostatní celky silné. Podle mě se většina soupeřů oslabila. Chceme hrát v české čtyřce. Já si myslím, že na to máme. Všechno záleží jenom na nás. Je jasné, že v první sezoně všechno nepůjde podle představ.

Je velkým problémem, že podzimní část sezony odehrajete v Hodoníně či v Hluku?

Podle mě to žádný velký problém nebude. Spousta holek je totiž nových a těm bude jedno, kde se zápasy odehrají. Ve Veselí totiž třeba nikdy nehrály. My, starší hráčky, se novému prostředí přizpůsobíme. Já osobně bych ale raději hrála v Hluku. Ne že by se mi hodonínská hala nelíbila, to vůbec ne, ale Hluk mám blíž a lidi tam házená baví. Určitě by nás chodili.