„Pocity jsou super. Doufám, že doma dostanu večeři," smála se po utkání dobře naladěná Natálie Gärtnerová.

Její otec René, trenér Hodonína, porážku i vyřazení bral s nadhledem. Komentáře z tribuny od kamarádů přecházel s úsměvem, po brankách dcery na začátku druhého poločasu pobaveně kroutil hlavou. „O svátcích asi budu umývat nádobí," tuší.

„A já se budu válet u televize jako on," plánuje dcera, která se k házené dostala právě díky tatínkovi.

Pod vedením otce se doma v Kunovicích stala klíčovou hráčkou mládežnických družstev slováckého celku. Šikovná spojka se svojí pílí vypracovala až do interligy. Ve Zlíně má slušnou pozici, rozhodně nepatří mezi náhradnice. Kouč Sabadka s asistentkou Černou s talentovanou brunetkou počítají.

I když Gärtnerová první poločas pohárového duelu proseděla na střídačce, po přestávce vlétla na palubovku a okamžitě se uvedla gólem. Osmnáctiletá spojka byla nesmírně produktivní, čtyřmi přesnými zásahy v řadě definitivně zlomila odpor houževnatého soka. Celkem se trefila šestkrát. „Byla jsem namotivovaná. Chtěla jsme udělat radost trenérovi i taťkovi, aby byl na mě pyšný a neudělala jsem mu ostudu," přiznává Gärtnerová.

Ta si řekla nejen o pozornost soupeřek, ale i diváků. „Hru Zlína rozhýbala, dala nějaké branky," všiml si i kouč Hodonína.

„Jako střední spojka má ale jiné úkoly. Hlavně musí rozdávat balony," pokračuje v hodnocení dcery Gärtner.

„Asi ji doma pochválím," dodává s úsměvem.

Spokojená nakonec byla i maminka, která utkání sledovala z tribuny. „Říkala, že má praporky, takže fandila Hodonínu i Zlínu," líčí Gärtnerová mladší.

Favorit nakonec v sportovní hale TEZA zvítězil jasně 36:23. „Jsem šťastná. Mám nejkrásnější dárek k svátku," připomněla středeční jmeniny mladá házenkářka, která ocenila i sympatický výkon oslabeného protivníka.

„Začátek byl nesmírně těžký, Hodonín hrál dobře, držel se nás, co to šlo. Vanda (Nejezchlebová – pozn. red.) chytala výborně, zneškodnila spoustu šancí. Takže to lehké nebylo. My jsme v závěru prvního poločasu měly několik rychlých protiútoků, potom jsme si náskok už udržely," hodnotí duel Gärtnerová, která studuje ve Zlíně sportovní gymnázium a příští rok v květnu maturuje.

V boji o postup do finále Českého poháru se Zlíňanky utkají s Mostem. Druhou dvojici tvoří Slavia a Poruba, která šťastně přešla přes Veselí nad Moravou. „Do Jindřichova Hradce se těším. Popereme se tam o co nejlepší výsledek. Snad tam něco uhrajeme," dodává Gärtnerová.