Martinu Ježovi se dařilo, postupuje. Ve skupině měl Litevce Undru a Rakušana Mullnera. Jak těžké bylo postoupit?
Tak je to los. Je třeba hrát. Martin udělal všechno pro to, aby postoupil, pak se uvidí. Myslím si, že každé vítězství je dobré pro psychiku hráče. A tady je obrovská konkurence, opravdu síla. Takže pro ty zkušenostem, co tady hráči získávají, je to tady vynikající.

Jako trenér seniorské reprezentace vnímáte podstatný rozdíl například u nervozity hráčů mezi juniory a kadety?
Určitě. Rozdíl je i ve vyhrátosti, taktické vyzrálosti a v neposlední řadě i ve tvrdosti a razanci. Je tu celá řada hráčů, kteří jsou po technické stránce vynikající. Bude to zdravý základ pro další léta.

Koho považujete za největší favority juniorského turnaje?
Všeobecně se očekává, že by to měli být ti nasazení. Mezi nimi se hlavní favorit hledá dost těžko. Vyrovnanost je obrovská a bude záležet na momentální formě daného hráče. Mohli by to být Francouzi, ale i Japonci tady mají dobré hráče. Jsou tu ale i mnozí kvalitní hráči, kteří mohou překvapit. Každopádně je tady ideální prostředí pro to, aby se tady odehrál kvalitní turnaj.

Jak to, že se kouč seniorské reprezentace objeví u juniorů?
Hlavní trenér juniorů je Jozef Bardoň. Ale v rámci mojí spolupráce se Sportovním gymnáziem v Nitře trénuji i tyto mladé juniory. A jelikož je trénuji, tak jsem se dojel podívat na tento turnaj a pomoct.

Koho vidíte jako největší naději slovenského stolního tenisu?
Máme některé šikovné talentované hráče. Z juniorů bych vzpomenul Pavolku a z kadetů Lačušku a jiné další. Samozřejmě bude záležet na nich na podmínkách, a jak se dokáží prosadit.