Přijet, sebrat body, odjet a zapomenout. Veselanky nemají duely v Jindřichově Hradci moc rády. Proti nepříjemnému soupeři se jen málokdy vybičují k maximálnímu výkonu. Ani páteční duel nebyl jiný. Tři sta diváků vidělo zápas plný nepřesností, neproměněných sedmimetrových hodů, tvrdých soubojů a ostrých zákroků.

„Bylo to velmi těžké a vyhecované utkání. Agresivní hra domácího celku nám dělala problémy. Navíc proti nám hrála i bouřlivá atmosféra. Věděli jsme, že se v Hradci nehraje lehce, což se potvrdilo. K výhře vedl pouze disciplinovaný výkon, který se nám podařilo předvést," uvedl hostující trenér René Kumpán.

Toho více než předvedená hra těšilo vítězství. „Zítra už se nikdo nebude ptát, jak to bylo. Máme dva body a to je pro nás velmi důležité," prohlásil Kumpán.

Kouč slováckého celku se v Jindřichově Hradci představil poprvé po svém loňském odchodu. Domácí příznivci uvítali bývalého lodivoda pískotem. Kromě několika nadávek se však diváci chovali slušně.

Větší pozornost ovšem poutala dvojice rozhodčí, která svým verdikty dráždila slušně zaplněné ochozy po celých šedesát minut. „Podali jsme dobrý výkon. I když jsme udělali několik technických chyb, bod jsme si za předvedenou hru zasloužili. Bohužel se to nepovedlo, i když na to mám svůj názor. Některé výroky rozhodčích se mi totiž nelíbili," uvedl domácí kouč Karel Petržala.

Výkon rozhodčích neuspokojil ani hosty. „Některé holky cítily po nepochopitelných verdiktech křivdu. Děvčata ale hrála disciplinovaně a to asi rozhodlo," řekl Kumpán.

Ani samotné hráčky to ovšem slabým rozhodčím neulehčily. „Bylo to oboustranně až moc vyhecované utkání. Některé zákroky byly zbytečné," pravil Petržala. „Měl jsem čest domácí hráčky také trénovat, takže jsem věděl, jak agresivně hrají. Od toho jsou ale na palubovce rozhodčí, aby fauly trestaly," nabídl svůj pohled veselský kouč.

Oba týmy začaly hodně vlažně. Hlavně Veselanky se nemohly dostat do tempa. Panenky se trápily nejen herně, ale i střelecky. V 11. minutě to bylo po dvou neproměněných sedmičkách Tomečkové a Štěrbové 1:1. „Hra byla rozkouskovaná, pořád jsme začínali od začátku. Nemohli jsme nastartovat motor a hlavně kvůli tomu padlo tak málo branek," míní Kumpán.

Hostující tým postupem času zpřesnil hru a na konci dvacáté minuty se dostal do tříbrankového vedení, které si udržel až do konce prvního poločasu.

Veselí nakonec vyhrálo úvodní část 10:7. Pokud by ale Rajnohová proměnila sedmimetrový hod a další hráčky Brittermu své šance, mohlo být o vítězi rozhodnuto klidně již o přestávce.

Bojující a důrazně hrající Jindřichův Hradec ale dál cítil šanci na bodový zisk. Domácí tým podržela po změně stran čtyřicetiletá gólmanka Zimová, která kromě další sedmičky Rajnohové zneškodnila i další slibné příležitosti protivníka.

„Holky bojovaly, navíc nás podržela brankářka Zimová, která když má den, tak umí přečíst soupeře," říká otec reprezentačního brankáře. „Věra k nám bohužel dojíždí, navíc má velku rodinu a často řeší nějaké problémy. Ale i když absolvuje málo tréninků, umí podat dobrý výkon," přidal Petržala.

Jihočešky ztrácely v 51. minutě dokonce už jediný gól na soupeřky. Zkušené Veselanky ovšem dokázaly v závěru využít vyloučení Kohoutové, vzaly si zpět čtyřbrankový náskok a dovedly utkání do vítězného konce.

„Pokud bychom takto hráli s Pískem, se Zlínem a dalšími soupeři ze spodu tabulky, tak nejsme předposlední. Bohužel se dokážeme vyhecovat na Slavii nebo na Veselí, a to je chyba. Neumíme zkušenost hráček, které interligu hrají delší dobu, prodat v těch lehčích zápasech," pronesl Petržala. „Pokud ale zopakujeme takový výkon v play out, tak bychom nemuseli jít do baráže s Plzní," doplnil zkušený kouč.

Jindřichův Hradec zůstal dvě kola před koncem základní části předposlední, Veselí je před souboji v Nitře a Zlíně šesté. „Přestávka nám vyhovuje. I když si některé hráčky odjíždějí plnit reprezentační povinnosti, zbytek týmu potrénuje a dá se do kupy. Chceme poslední dvě kola zvládnut s plným počtem bodů," dodal Kumpán.

Interliga žen, 24. kolo

Jindřichův Hradec – HK Britterm Veselí nad Moravou 17:21 (7:10)

Nejvíce branek: Eliášová 5, Krupicová 4 – Jandásková 5, Chmelařová 4

Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 6:4. Červená karta: Zuzana Kohoutová (J. Hradec). Sedmimetrové hody: 2/0 – 6/2. Diváci: 300.

J. Hradec: Zimová, Davidová, Lavická – Stará, Horečková 1, Kohoutová, Matoušková 1, Eliášová 5, Zbožínková 3. Markesová 1, Desjardins, Jonová, Krupicová 4, Maryšková, Zahradníková.

Veselí: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová – Rajnohová 2, Drotárová 1, Štěrbová 3/1, Jandásková 5, Romanová, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková, Chmelařová 4, Fleková 3, Kočí, Salčáková 3.

Asistent trenéra třeboňských házenkářů Karel Petržala. Petržala: Jsem moc rád, že se utkání obešlo bez nějakých excesů

Jindřichův Hradec – Žádné ovace, ale pískot přivítal veselského kouče Reného Kumpána v Jindřichově Hradci. Zkušený trenér se vrátil na jich Čech poprvé od loňského konce. Domácí příznivci od té doby nemohou přijít kdysi oblíbenému kormidelníkovi na jméno.

„Pocity nebyly dobré. V Hradci jsem strávil pět let, takže se mi vybavily dobré i špatné věci. O to ale nešlo," uvedl Kumpán. Právě díky jeho přítomnosti braly Jihočešky zápas s Veselím hodně prestižně. „Jsem moc rád, že se to obešlo bez nějakých excesů a bylo to poměrně v klidu," řekl domácí kouč Karel Petržala. „Přes týden totiž po městě kolovaly zvěsti, co se tady všechno odehraje. Proto jsem moc rád, že se to neuskutečnilo," oddechl si otec reprezentačního brankáře.

I Peržala však cítí vůči Kumpánovi menší křivdu. „S Reném jsem docela kamarád, ale je pravda, že jednou jsme v hale seděli v sobotu dopoledne a připravovali koncepci a plán do budoucna a večer mi oznámili, že už u nás nepůsobí. Tak to byl trochu podraz na mě," připomíná kouč Jindřichova Hradce. „A teď to má dohrávku vůči našemu oddílu, ale do toho já nemluvím," doplnil.

Oba trenéři si ovšem před utkáním podali ruce. „S tím jsem žádný problém neměl," uvedl Petržala, který vysekl poklonu věrným fanouškům. „Jsem přesvědčený o tom, že v Hradci máme jedny z nejlepší diváky v interlize. Příznivci nám sice občas taky nadávají, ale i když jsme s Veselím prohráli o čtyři góly, tak holkám zatleskaly. Fanoušci nás ke konci hnali, což bylo super," dodal Petržala.