„Nám se už poněkolikáté stalo, že po prohraném zápase máme pocit, že se utkání dalo zvládnout lépe. I s Olomoucí jsme klidně mohli vyhrát. Sice jsme dali třicet branek, ale stejně jsme zase prohráli. Částečně je to vinou obrany a částečně neproměněnými šancemi," uvedl manažer HK Hodonín Radek Bičan.

Domácí tým, kterému v sobotu dopoledne scházely Jastrábová, Kozumplíková, Ivičičová a Furyová, celý první poločas prohrával. V 9. minutě to bylo 2:6, o chvíli později zase 8:12.

Jihomoravanky se poprvé na svého soupeře dotáhly ve 28. minutě, kdy Ringerová vyrovnávala na 14:14. Hodonínské házenkářky ovšem absolutně nezvládly poslední minutu prvního poločasu, když po hrubých chybách dvakrát zbytečně inkasovaly a do kabin šly za stavu 15:17. „Máme pětiminutové výpadky. Tyto úseky utkání jsme schopni prohrát 0:7. Toto jiné týmy v soutěži nemají," pronesl Bičan.

Mladému týmu se dvougólovou ztrátu nepovedlo smazat ani po přestávce. Naopak Hanačky svůj náskok ještě navýšily.

Domácí hráčky totiž nezvládly ani vstup do druhé půle. Višňovská sice ve 36. minutě snížila ze sedmimetrového hodu na 16:22, ale to bylo na zvrat málo.

Slováckému celku nepomohlo ani chování slovenského trenéra Milana Adiho, který oprávněně obdržel za vulgární kritiku rozhodčích červenou kartu. Domácí tým nakonec podlehl v nervózním utkání Olomouci 30:36. „Chápu, že zápasy druhé ligy nepískají sudí s nejvyššími licencemi, ale svaz by se měl nad stavem rozhodčích trochu zamyslet, protože rozpačitých výkonů jsme letos zažili už dost," prohlásil zkušený funkcionář.

„Nechápu, proč na utkání ve Velké Bystřici přijedou rozhodčí z Olomouce a na zápas do Hodonína jsou rovněž delegováni sudí z Hané. Pak se nemůžeme divit, že některé výroky nejsou přesné," doplnil Bičan, který ale další porážku na rozhodčí nesváděl.

„Bylo to hlavně věcí našeho přístupu a individuálních chyb jednotlivých hráček. Trenér děvčata na některé věci opakovaně upozorňuje, bohužel holky mají na jaře výpadky. To kouče Adiho štve," pravil Bičan.

Ten ovšem neměl pro chování mladého trenéra omluvu. „Takovéto jednání mu tolerovat nebudu. Bez ohledu na to, jestli má, nebo nemá pravdu, ho postih ze strany vedení klubu nemine," řekl hodonínský šéf.

Bičan věří, že se před sezonou vzniklý tým bude zlepšovat a v příštích zápasech potvrdí vzrůstající formu. „Tým má dobrý základ, a pokud se trochu rozvine, dá se s ním pracovat dál," říká.

„Kdybychom měli v kádru dvě zkušenější hráčky, které by mladá děvčata na palubovce trochu usměrňovaly, měli bychom bodů podstatně víc," míní.

Druholigový Hodonín se opírá především hlavně o slovenské střelkyně Lauru Kováčikovou a Simonu Višňovskou. „Jsme nepříjemný soupeř pro každého. Máme totiž v sestavě dvě nejlepší střelkyně soutěže," připomněl Bičan, který ale nezapomněl ani na lepšící se gólmanku Čižmářovou.

„Z ní roste velmi dobrá brankářka. Bohužel na pět dobrých zákroků momentálně vycházejí tři šílené góly," uvedl Bičan. „Pokud ale holkám nevlezou do hlavy maturity a vysoké školy, mohla by být příští sezona lepší," doufá.

HK Hodonín – SK UP Olomouc 30:36 (15:17)

Nejvíce branek: Laura Kováčiková 14, Simona Višňovská 7, Kristiána Přikrylová 5 – Monika Roubalová 9, Jitka Šmídová 8, Helena Tvardíková 6. Diváci: 30.