„Záměrem akce je založení sportovního kroužku míčových her na tamní škole,“ vysvětlila Jitka Klimešová. Zkušená trenérka, které působí v házenkářském klubu SHK Veselí nad Moravou přijela za dětmi v doprovodu starších dorostenek a s velkou sítí míčů určených právě na miniházenou.

„Holky si na vlastní kůži vyzkoušely běžný trénink minižákyň. Poznaly házenkářskou rozcvičku s míčem, zúčastnily se soutěží, trénovaly přihrávky a na závěr i střelbu na branku,“ informuje Klimešová.

Některá děvčata byla odvážná a postavila se i do branky mezi tyče. Všechny účastnice netradiční akce byly za svůj výkon odměněny malým osobním diplomem. Hodina skončila ukázkou pohárů a medailí, které na různých turnajích získaly současné veselské hráčky.

Sestry Klimešovy, jež patří do kádru veselských starších dorostenek, závěrem dětem ochotně půjčily trofeje a další relikvie k podrobné prohlídce. Povedenou akci zakončilo společné focení. „Společně s vedením školy věříme, že se nám v Hroznové Lhotě podaří založit nový sportovní kroužek,“ říká Klimešová.

Klub SHK Veselí nad Moravou děkuje zástupcům základní školy Joži Úprky v Hroznové Lhotě za vstřícnost, učitelkám, a především dětem za velmi příjemné dopoledne. „Možná se po této akci objeví na palubovce nová budoucí reprezentantka házené,“ prorokuje Klimešová.

Veselský házenkářky klub má v současnosti kromě družstva žen také tým starších dorostenek, mladších žákyň a přípravku.