Kouč Jan Salač svého rozhodnutí povolat hodonínskou odchovankyni do Hustopečí, kde mladé dorostenky České republiky tři dny pobývaly, rozhodně nelitoval. Nikola Kalinová totiž na reprezentačním srazu při vyhraných zápasech ukázala svůj potenciál.

Pokud se budou vytáhlé spojce v klubu či národním mládežnickém týmu věnovat, může to mladá a trochu plachá kanonýrka dotáhnout třeba až do nejvyšší ženské soutěže. Proporce a herní schopnosti na to má.

„Byly to trochu náročnější tři dny, ale nasbírala jsem v nich cenné zkušenosti, poznala nové lidi a také jsem se seznámila s holkami z týmu. Jsem ráda, že jsem dostala příležitost zúčastnit se tohoto soustředění," uvedla sedmnáctiletá házenkářka.

Hodonínská dorostenka stejně jako zbytek týmu absolvovala pod vedením kouče Salače tři tréninky a dva přípravné duely.

Kalinová si ovšem musela zvyknout pouze na větší tempo, zátěž i skladba byly podobné jako v klubu. „Tréninky byly sice náročné, ale v podstatě stejné jako pod trenérem Střelcem. A zápasy byly o něco rychlejší i důraznější než v dorostenecké lize," porovnala šikovná střelkyně.

Opora slováckého celku nastoupila proti vrstevnicím ze Slovenska v úterý večer i ve středu dopoledne. Do družstva bez problémů zapadla a akce týmu nijak nebrzdila.

Několikrát se dostala i do zakončení, mezi střelkyně se však zapsala pouze jednou. Další pokusy zastavily slovenské gólmanky nebo rány skončily mimo.

Jedna bomba se otřela o pravou tyč. „První zápas se mi moc nevydařil. Dělala jsem zbytečné chyby, proto jsem nebyla se svým výkonem vůbec spokojená," uvedla Kalinová. „Ve druhém utkání už to bylo o něco lepší, ale asi bych potřebovala více potrénovat s holkami," přidala.

Zatímco na palubovce nebylo všechno podle představ talentované házenkářky, celkově Kalinová hodnotila třídenní kemp pozitivně. „Se zázemím, s ubytováním i stravou jsem byla spokojená. Hala byla taky v pohodě," usmívá se sympatická dívka.

Šikovná sportovkyně by se sice neztratila ani na přehlídkovém mole, ale kvůli hezkému úsměvu ji reprezentační trenéři vidět v akci nechtěli.

Čím si Kalinová pozornost vlastně zasloužila? Je toho víc, ale o svých přednostech skromná hráčka nerada mluví. „To je spíš otázka pro trenéry," culí se střelkyně, která se o nominaci na soustředění dozvěděla asi dva týdny před samotnou akcí. „Samozřejmě to pro mě bylo překvapení," pronesla.

Sedmnáctiletá spojka byla v Hustopečích jedinou zástupkyní HK Hodonín.

Na další nadané hráčky se zatím nedostalo. „Určitě mě to mrzí, protože si myslím, že u nás v družstvu je dost talentovaných holek, které by si taky zasloužily dostat šanci," říká.

Jedinou známou tváří tak byla Barbora Hanzalíková. Slovenská brankářka totiž stejně jako Kalinová vyrostla v Hodoníně a společně zažily spoustu povedených zápasů či turnajů a posbíraly několik medailí.

„Barču samozřejmě znám už od dob, když ještě působila v našem klubu. Je to skvělá gólmanka, a když má formu, tak je velice těžké jí dát gól," chválí Kalinová kamarádku. „Zejména ve druhém zápase předváděla skvělé výkony," doplnila studentka břeclavského gymnázia.

Ani Kalinová se však neměla za co stydět. Pokud bude i nadále předvádět výkony jako na podzim, má šanci, že se v reprezentaci zase někdy objeví. „Sezonu hodnotím pozitivně. Myslím, že trenér Střelec nás posunuje dopředu," dodala.