Na začátku to přitom vypadalo, že si Veselí s přehledem pohlídá postup do play off. Odvážně vzdorovalo i pozdějším vítězkám základní části interligy z Michalovců. Jenže pak odešel kouč Ľuboš Hudák do nakonec mistrovského Mostu a postupně se u týmu vyměnili další čtyři trenéři. „To nikdo nezažil a nedalo se to předpokládat. Když někdo chce odejít, tak to prostě udělá," podotkl generální manažer Panenek Miloš Körösi.

Přišla ikona

Družstvo dva měsíce vedl i známý Slovák Ján Packa, na vlastní žádost však také skončil. Spásu přinesl až návrat z důchodu čtyřiasedmdesá­tiletého Jiřího Zerzáně, který s klubem slavil před šesti lety mistrovský titul. „Byly to pro mě tři měsíce nervů. Nějaký čas trvalo, než jsem se s holkama sžil. Z výměn trenérů byly zblbnuté. Pomalu se to zlepšovalo a v posledních třech zápasech měl náš výkon už hlavu a patu," těšilo legendárního kouče.

Zerzáň převzal tým v nelehké situaci. Klub se potácel na spodku tabulky a jeho slabina spočívala vedle nezkušenosti i ve špatné fyzičce. „I ta šla postupně nahoru. Kdybych klub převzal dřív, věřím, že se baráži vyhneme," uvažoval matador.

Na přípravu na boj o záchranu měl víc času. „Měli jsme čtrnáct dní. Šli jsme do baráže s přesvědčením v srdci i duši. Jen chtít vyhrát nestačilo," popsal Zerzáň.

„Má na záchraně velký podíl. Kádr připravil na konkrétní situace a hráčky soupeřů," ocenil jeho přínos Körösi.

Zkušený lodivod svou misi splnil a ohlásil očekávaný definitivní konec na hráčské lavičce, i když ho kdekdo přemlouval k setrvání. „Starý se necítím. Ale v mém věku už prostě nemůžu být každý den u družstva. Rád pomůžu jinak a házenou ve Veselí budu sledovat dál. Před lety jsem se loučil titulem a teď záchranou," líčil sympatický stratég.

Před oddílovým vedením tak vyvstává důležitý úkol pro následující sezonu. „Nového kouče už řešíme. Možnosti jsou bohužel omezené. Ale rozhodně chceme nějakého brzy přivést. Teprve pak můžeme shánět nové hráčky. Spousta z nich se nejprve zajímá, kdo je bude trénovat," přiblížil klubový manažer.