Klání mladých fotbalistů se konala ve sportovní hale TEZA v Lipové ulici v Hodoníně, kterou si hostující týmy velmi oblíbily a o turnaje v tomto krásném sportovním prostředí je vždy obrovský zájem. „Opět jsem musel celků odmítnout," přiznal hlavní organizátor klání a kouč přípravky hodonínského Nesytu Ladislav Netopil.

Po velkém úspěchu na předchozím turnaji v Líšni chtěli mladí Nesyťané na první místo navázat, a tak si stanovili i jasný cíl zisk některé z medailí.

Plány se dařilo domácímu týmu dařilo realizovat hned od úvodního zápasu, ve kterém slovácký cele porazil gólem Martina Megy Tatran Kohoutovice 1:0.

Další výzvou byl pak slavný Slovan Bratislava. „Našemu týmu hodně nahrálo, že soupeř dorazil na poslední chvíli a takřka bez rozcvičení musel čelit velké útočné síle rozjetých Vlčáků," pronesl Netopil.

Rychlé góly Samuela Netopila a Martina Megy vnesly do domácích řad potřebný klid a soupeř už jen v závěru korigoval na konečných 2:1.

Třetím v pořadí byl souboj s oblíbeným brněnským týmem SK Líšeň. Dramatické utkání plné krásných fotbalových momentů dokázali i tentokrát hodonínští zvládnou, když zvítězili po brankách Jana Zálešáka a Martina Megy.

V následujícím utkání přišlo nepříjemné ukončení vítězné série, která trvala již deset zápasů a hráči FC Nesyt se museli sklonit před fotbalisty Lokomotivy Trnava. Silnému slovenskému protivníkovi podlehli v bouřlivé atmosféře 0:2.

Příjemnou změnou byl poté souboj s ŠK Senec, jehož hráči byli vůbec poprvé na turnaji v České republice. Mladým Vlčákům se dařila kombinace a vrátil se zpět potřebný herní klid. Branku soupeře od Slunečných jezer ohrožovali mnohem častěji a třikrát se jim podařilo překonat slečnu hájící branku Sence a vyhrát 3:1. Dva góly vítězů zaznamenal Martin Mega, další branku přidal Jan Zálešák.

Poslední zápas na turnaji i v tomto roce se Spartakem Trnava se však vůbec přípravce Nesytu nevydařil. „Dalo by se říct, že nám nevyšlo vůbec nic a branka soupeře byla pro naše kluky snad zakletá. Konečná porážka 0:4 byla pro nás hodně krutá, avšak jistota bronzových medailí na ni dala rychle zapomenout," uvedl Netopil.

Ten byl se třetím místem náramně spokojený. „V celkovém součtu byla dvě prohraná utkání s týmy, které se umístily před námi na prvních dvou místech, velmi poučná a motivující do další práce, která nás čeká po vánoční přestávce. Kluci si turnaj velmi užili a už se těší na další, kterých nás čeká v novém roce spousty," prohlásil Netopil, které vede tým hodonínských nadějí společně s Radimem Slovákem.

Na perfektní organizaci klání se však podílela i další členové slováckého klubu. „Jsem velmi šťastný, že se nám společnými silami opět podařilo uspořádat krásný turnaj, na kterém se jak děti, tak i rodiče a ostatní fanoušci cítili podle velmi dobře. Rodičům hráčů FC Nesyt, rozhodčím i panu Marku Hromkovi patří velký dík," dodal Netopil.

Hromek cup 2012

Výsledky FC Nesyt: Hodonín – Kohoutovice 1:0 (Martin Mega), Hodonín – Slovan Bratislava 2:1 (Samuel Netopil, Martin Mega), Hodonín – Líšeň 2:1 (Jan Zálešák, Martin Mega), Hodonín – Lokomotiva Trnava 0:2, Hodonín – Senec 3:0 (Martin Mega 2, Jan Zálešák), Hodonín – Spartak Trnava 0:4.

Konečné pořadí: 1. Lokomotiva Trnava, 2. Spartak Trnava, 3. FC Nesyt Hodonín, 4. Slovan Bratislava, 5. Tatran Kohoutovice, 6. SK Líšeň, 7. ŠK SFM Senec.

Nejlepší hráč turnaje: Jan Zálešák (FC Nesyt Hodonín)

Nejlepší střelec: Andrej Kalivoda (Lokomotiva Trnava)

Nejlepší brankář: Denis Slovák (FC Nesyt Hodonín)

FC Nesyt: D. Slovák – J. Zálešák, M.Mega, S.Papež, D. Netopil, S. Netopil, V. Hradil, M. Pavlů, K. Kosíř, P. Škrovánek, L. Pijáček, O. Charvát.