Trofej pro vítězky tak místo do rukou hráček Veselí nad Moravou putovala zpátky do Prahy, kde je ve středu na programu rozhodující pátý duel série proti Slavii.

„Kdyby se hrálo ještě chvilku, možná jsme výsledek otočily, protože jsme mohutně dotahovaly. Ale to je jen kdyby…“ posteskla si brankářka poražených Jihomoravanek Lenka Černá. „Prohra o jeden gól mrzí víc, než kdyby Slavia vyhrála třeba o deset branek,“ dodala bývalá reprezentantka se zkušenostmi z francouzské nejvyšší soutěže.

Po sobotním domácím vítězství byly panenky blízko triumfu a oplacení porážky z loňského roku. Nedělní těsná prohra ale oddálila korunování letošních královen. „Měly jsme velká očekávání. Věřily jsme, že rozhodneme. O to víc jsme po těsné porážce byly smutné, protože šlo o velké zklamání. Už jsem ho ale překousla. Vždyť kdo by si pomyslel, že se probojujeme až do finále, kde potrápíme vítězky základní části?“ uvedla Černá.

Zklamání tak den před klíčovým soubojem sezony, který může Veselí po roce pauzy opět vynést na český trůn, vystřídalo nadšení. „Nedělní porážka o gól nás nemusí tolik mrzet. Se Slavii je to neskutečná série. Hrajeme fantasticky a nadoraz, holky se překonávají,“ chválila své spoluhráčky.

Pro pětačtyřicetiletou ikonu klubu není finále pouze bojem o další titul, ale také neskutečné trápení. Alespoň po fyzické stránce. „Celou sezonu mám problém s kolenem. Po každém zápase ho musím ledovat, bolí mě celé tělo. Po náročném víkendu se pořád ještě dávám dohromady. Když se vyhrává, únava jde pryč rychleji,“ popsala dlouholetá opora Olomouce náročnost vyřazovacích bojů.

Jak na to, aby skončily úspěchem a oplacením loňské porážky Slavii? „Musíme hrát především úplně uvolněně. Za dosavadní výkony se nemusíme stydět, takže nemáme co ztratit. Do zápasu musíme nastoupit sebevědomě a uvolněně. I v rozhodujícím finále se dá hrát s radostí a v pohodě,“ povídala Černá, která útočí už na svůj jedenáctý titul v kariéře.

„Začala bych novou desítku. To by bylo hezké, ne?“ usmívala se brankářská opora, jeden z pilířů třetí nejlepší obrany základní části interligy.