Sraz účastníků bude 1. května v 5:45 na nádraží ČD v Hodoníně. Odjezd vlaku směr Břeclav bude v 6:04 a po přestupu v Břeclavi příjezd do Popic v 7:07. Bohužel, v uvedený den neexistuje jiný vhodný způsob dopravy do kterékoliv obce na severním úpatí Pálavy.
Pěší trasa bude vedena ze žel. zastávky Popice přes Strachotín a hráz Střední Novomlýnské nádrže do Dolních Věstonic. Odtud stoupání k zřícenině Dívčí hrady, kde vzpomeneme Toničku Klechovou. Dále po červené značce do Klentnice, kde bude možnost občerstvení v místní hospodě. Po odpočinku po silnici směr Mikulov, kde u bývalých kasáren odbočíme k opuštěným lomům, a po modré značce na Svatý kopeček s báječným výhledem. Ze Sv. kopečku sestup na mikulovské nádraží. Délka trasy asi 22 km.
Návrat vlakem z Mikulova v 15:56 a po přestupu v Břeclavi příjezd do Hodonína v 17:24.
Srdečně zve Milan Kolář, který může podat další informace na tel. č. 736 272 088.
V sobotu 3. května se určitě mnoho hodonínských turistů zúčastní Putování Moravským Slováckem, které již v sedmém ročníku organizuje spřátelený KČT Vřesovice. Vhodné autobusové spoje z hodonínského autobusového nádraží odjíždějí v sobotu v 5:20 nebo v 8:15, v obou případech je přestup v Kyjově.
Na další víkend, na sobotu 10. května, připravuje KČT Hodonín další z autobusových zájezdů, tentokrát do města Vyškov. Zájezd bude zajímavý nejen pro dospělé, ale především pro děti a vnuky našich členů. Náplní akce bude prohlídka pamětihodností tohoto města a především pak prohlídka hlavní současné atrakce města, kterou je Dinopark. Na rozloze asi tři hektary představuje scény ze života druhohorních zvířat z období před 65 miliony let. Celkem je tam na 30 ozvučených, statických i pohyblivých ještěrů.
Předpokládáme, že tato atrakce zaujme především mladší generaci. Pro účastníky, které život v pravěku tolik neláká, je připravena vyjížďka do obce Ruprechtov a procházka údolím řeky Malá Haná do obce Opatovice, dlouhá asi 8 km.
Cena zájezdu (bez vstupného do Dinoparku) činí 100 Kč pro členy odboru a 50 Kč pro děti. Přihlášky přijímáme v Knihkupectví Zd. Dvořákové na Národní tř. č. 21 v Hodoníně. Akci připravil a srdečně zve L. Chytil. (kčt hodonín)