Po technických chybách a zbytečných ztrátách navíc inkasovaly laciné branky. Mladý tým srážely i nedůslednost v defenzivě a neproměněné příležitosti. „Jsem nesmírně zklamaný s přístupem i předvedenou hrou. I když jsme věděli, že hrajeme s nejtvrdším soupeřem v soutěži a některé zákroky Bohunic jsou na hraně, tak jsme na palubovku nastoupili jako parta bolestínků. Holky prostě neměly odvahu," prohlásil po prohraném utkání hodonínský kouč Antonín Střelec.

Zkušený trenér mladé svěřenkyně na těžký duel připravoval. Hodonínské házenkářky přesto nedokázaly rady a pokyny šéfa střídačky aplikovat ve hře. Hlavně nad fungováním defenzivy Střelec častokrát jen nechápavě kroutil hlavou. „Bohužel veškeré taktické pokyny v obranné činnosti brzy vzaly za své. Nehráli jsme důrazně, nemluvili na sebe," zlobil se Střelec.

A naštvaně pokračoval. „Na hráčky jsem byl hodně zlý, protože mohu vymýšlet jakékoliv taktické plány, když nezvládneme takovou triviální záležitost, jako je postavení obrany či přebírání protihráček," pronesl Střelec, kterému v soutěžních zápasech citelně scházejí šikovné dorostenky, které kvůli nízkému věku namohou v ženské soutěži nastupovat. „Jediná správná cesta je zapojení mladých děvčat do prvního družstva. Některé holky si totiž stále nedají říct," uvedl Střelec.

Jeho tým zaspal začátek a v 5. minutě prohrával už o čtyři branky. Bohunice dál deptaly protivníka důraznou hrou a brankami z dálky. Naproti tomu domácí hráčky se proti pevné obraně Tatranu jen stěží prosazovaly. Nedařilo se spojce Višňovské ani křídelnici Kováčikové. Právě elitní hodonínské střelkyně schytaly v derby nejvíce ran.

Hostující tým nakonec vyhrál první poločas 15:12. Hodonín se po přestávce snažil výsledek zvrátit, ale hlouběji dolů ho srážely další ztráty, chyby a nepřesnosti. Tatran, který měl v sestavě několik zkušených hráček, pozorně bránil a střílel jednoduché góly.

Ve 43. minutě vedly Brňanky 21:15. Domácí tým neprobral oddechový čas ani červená karta bojovnice Csenkeyové, které musela po třetím dvouminutovém trestu na tribunu.

Házenkářky Hodonína hrály ve druhém poločase několik přesilovek, neprosadily se však ani při hře šesti proti čtyřem. Naopak Bohunice v závěru svůj náskok ještě navýšily a nakonec s přehledem zvítězily 31:22. „Opět to byl velmi rušný zápas. Na soutěž, jakou hrajeme, to bylo zajímavé a dramatické střetnutí. Dokonce bych řekl, že až nadstandardní," uvedl hostující trenér Josef Trumpeš. „Tentokrát jsme však v brance měli gólmanku, která naposledy chytávala snad v žákyních a její srdíčko je úžasné. Zachytala opravdu velmi dobře," přidal kouč Tatranu.

Známý bouřlivák ovšem vyzdvihl i posilu z Olomouce Kateřinu Hofírkovou, která společně s Fraňkovou, Malou a Starou řídily ofenzivu Tatranu. „Pokud bychom ji měli v sestavě už na podzim, určitě bychom nějaký zápas vyhráli," míní Trumpeš.

Ten nakonec pochválil celý kolektiv. „I když jsme přišli o jednu zraněnou hráčku, která se umí prosadit jedna na jednu, tak jsme se s její absencí vyrovnali dobře," pronesl Trumpeš.

Podle něj se další derby rozhodlo již v prvním poločase. „Tříbrankový náskok jsme si pak pohlídali až do konce," dodal brněnský kouč.

HK Hodonín – Tatran Bohunice 22:31 (12:15)

Nejvíce branek: Višňovská 7, Csenkeyová 5/5 – Malá 8, Fraňková a Stará 7.

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Vyloučení: 3/7. Červená karta: 52. Csenkeyová (Hodonín). Sedmimetrové hody: 6/5 – 7/6. Diváci: 50.

Hodonín: Čižmářová – Ivičičová 1, Tóthová 1, Hanáková, Kováčiková 3, Višňovská 7, Jatrábová, Kozumplíková, Ringerová 1, Csenkeyová 5/5, Vozdková 3, Furyová 1.

Bohunice: Svobodová – Kubíková, Zachovalová 1, Fraňková 7/1, Hofírková 5, Solařová 1, Malá 8, Prokopová 2, Vorlíčková, Stará 7/5, Sergeeva.