„Veronika mi udělala velkou radost. V Ostravě to neměla jednoduché, když skákala a běhala téměř současně, ale nakonec to zvládla skvěle,“ chválil šikovnou svěřenkyni úspěšný čejkovický trenér Petr Damborský.

Známý atletický kouč po šampionátu v Ostravě vyzvedl hlavně výkon Veroniky Strýčkové. Nadaná sportovkyně si nejprve v rozběhu na šedesát metrů překážek časem 9,40 sekundy zajistila postup do finále, které se ovšem konalo zároveň se soutěží tyčkařek.

Čejkovická závodnice tak musela přerušit své snažení v sektoru a jít znovu běhat. Strýčková se ovšem s časovým presem vypořádala skvěle. Soupeřkám v běhu na šedesát metrů překážek nedala žádnou šanci a po úchvatném výkonu si doběhla pro zlatou medaili. Časem 9,22 vteřiny si navíc vylepšila osobní rekord.

Na oslavy ale talentovaná sportovkyně neměla čas. Ihned po doběhu do cíle se Strýčková vrátila do sektoru tyčkařek, kde si skvělým výkonem 351 centimetrů vylepšila svůj nejlepší halový výkon a získala další mistrovské zlato.

Druhá čejkovická tyčkařka Kateřina Burianová skončila v kategorii dorostenek výkonem 251 centimetrů na čtvrtém místě.

Na halovém mistrovství Moravy a Slezska se ve vítkovické hale představilo také žactvo. Dvě medaile v Ostravě získala mladší žákyně Miriam Maděryčová.

Čejkovická závodnice brala bronz ve finále běhu na šedesát metrů překážek, když do cíle dorazila v čase 10,35 sekundy. Stříbrnou medaili Maděryčová vybojovala v běhu na tři sta metrů.

Další stříbro do bohaté čejkovické sbírky přidal starší žák Henrich Strýček, který si ve skoku o tyči připsal výkon 302 centimetrů. „Škoda, že chřipka nedovolila dalším našim atletům zúčastnit se tohoto mistrovství,“ posteskl si Damborský.

Jeho svěřencům se vstup do letošního roku náramně vydařil. Členové jihomoravského atletického klubu uspěli i na přeboru Moravskoslezského kraje v Ostravě. V kategorii juniorek zvítězila tyčkařka Veronika Strýčková výkonem 333 centimetrů, mezi staršími žáky se zase radoval Henrich Strýček, jenž zdolal laťku ve výšce 331 centimetrů. „Tímto výkonem si zlepšil svůj osobní výkon o čtyřicet centimetrů,“ upozornil Damborský.

V kategorii starších žákyň obsadila čtvrté místo Adéla Kršová. Ta skočila 241 centimetrů a vylepšila si rovněž osobní rekord.

Veronika Strýčková uspěla na konci ledna i v Opavě, kde se uskutečnil pětačtyřicátý ročník Slezské laťky. Čejkovická závodnice triumfovala mezi ženami výkonem 337 centimetrů. Kateřina Burianová obsadila šesté místo. „Přestože příprava na halovou sezonu není ideální, jsou výkony a umístění našich atletů na dané podmínky pěkné,“ dodává Damborský.