Národní šampionát si nakonec podmanily moderní gymnastky z Vyškova. Zlato na Slovácku získala Dana Suchomelová, třetí příčku obsadila Karolína Kapounková.

Nadvládu jihomoravských soupeře narušila pouze Eliška Roubalová. Studentka fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci se před vlastním publikem vybičovala k úchvatnému výkonu. Po dvou povedených vystoupeních splnila svůj cíl a probojovala se mezi šestnáct nejlepších závodnic. Tím však cesta veselské závodnice neskončila.

Sympatická sportovkyně si porotce získala téměř bezchybným provedením sestavy, finálová ukázka Roubalovou vynesla na skvělé druhé místo. Lepší byla pouze Dana Suchomelová. „Je to úžasné. Jsem maximálně spokojená. Moc si toho výsledku považuji, protože všechny jsme byly na stejné výkonnostní úrovni, takže to byl doopravdy boj," uvedla Eliška Roubalová.

Ta byla druhá v sestavě s kuželi i s obručí. S míčem si sice o jednu o příčku pohoršila, stříbrnou placku si ale v trojboji s přehledem pohlídala. „Několik chybiček tam bylo, ale nejdůležitější byly vysoké rysky, které jsem všechny chytla. Prvky jsem taky měla téměř všechny splněné," připomněla Roubalová.

Šikovná veselská gymnastka přípravu na jednotlivé závody nerozdělovala. „V týdnu před šampionátem jsem trénovala každý den, jinak jsem se intenzivně připravovala od začátku ledna," uvedla sympatická bruneta.

Sestry Roubalovy se na domácí šampionát kvalifikovaly přes oblastní přebor Jihomoravského kraje, kde starší Eliška skončila čtvrtá. Tuto pozici dokázala na mistrovství republiky ještě vylepšit. Ve finálovém klání nakonec uspěla i mladší Johana, která v silné konkurenci obsadila osmou příčku. „Splnila jsem sice svůj cíl, ale pocity mám takové smíšené," přiznala mladá gymnastka.

„Doma jsem chtěla předvést co nejlepší výkon, na druhé straně závod jsem si chtěla i užít. Každopádně jsem byla zbytečně nervózní," přidala Johana Roubalová, která si stejně jako sestra Eliška sestavu připravovala sama.

„Stavíme si ji na tělo," přiznala.

Příprava jí ale nezabrala tolik času co některým jiným účastnicím šampionátu. „Nějak to se ségrou nehrotíme, děláme to pro radost," usmívá se Johana Roubalová.

„Letos jsem navíc maturovala, takže jsem trénovala jedenkrát, dvakrát týdně. Většinou se s Eličkou hecneme až na závodech," doplnila vážněji.

Celkem se mistrovství České republiky dorostenek zúčastnilo třicet gymnastek z dvaceti oddílů a sedmi krajských oblastí. Pozornost diváků v hodonínské sportovní hale TEZA, která šampionát hostila, byla upřena především na sestry Elišku a Johanu Roubalovy.

Právě jejich mateřský oddíl z Veselí nad Moravou totiž akci pořádal. „Chtěla bych všem poděkovat za úspěšné zvládnutí mistrovství republiky dorostenek a příjemnou atmosféru po dobu šampionátu. Dále městu za finanční podporu, Českému svazu moderní gymnastiky, sponzorům a rodičům za pomoc při organizaci a za příjemné prostředí ve sportovní hale TEZA Hodonín," prohlásila trenérka a šéfka pořádajícího klubu SK MG Veselí nad Moravou Milada Niklová.

Práci organizátorů ocenily závodnice, svaz i fanoušci. „Byla to perfektní akce. Skvělá hala, vysoký strop, pořadatelům nemám co vytknout," řekla za všechny Johana Roubalová.

Spokojená byla i Niklová. „Závod byl od návštěvníků, trenérů i rozhodčích z jiných oddílů hodnocen jako jeden z nejpěknějších za poslední roky, což nás velmi těší. Pořadatelství šampionátu jsme od Českého svazu moderní gymnastiky znovu dostali po deseti letech. Jsem ráda, že jsme nezklamali a že se náš oddíl zhostil organizace na výbornou," dodala zkušená funkcionářka.

Mistrovství České republiky dorostenek 2016

Celkové pořadí: 1. Dana Suchomelová (SK Trasko Vyškov), 2. Eliška Roubalová (SK MGVeselí nad Moravou), 3. Karolína Kapounková (SK Trasko Vyškov), 4. Anna Waldsbergerová (SKP MG Brno), 5. Karolína Beranová (SK MG Mantila Brno), 6. Aneta Kašnová (TJ Sokol Bedřichov Jihlava), 7. Kateřina Kocová (Slavoj Plzeň), 8. Johana Roubalová (SK MG Veselí nad Moravou).

Úžasný závěr. Roubalová se stala akademickou mistryní republiky

Veselí nad Moravou – To nejlepší na konec. Parádním způsobem zakončila třiadvacetiletá veselská moderní gymnastka Eliška Roubalová letošní sezonu. Studentka fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci ke stříbru z národního šampionátu dorostenek přidala titul akademické mistryně České republiky.

Eliška Roubalová předvedla v Praze na Karlově univerzitě, kde se významné sportovní klání uskutečnilo, bezchybný výkon. Svojí radostí ze cvičení si sympatická bruneta získala porotu natolik, že se stala akademickou mistryní republiky.

Triumf veselského oddílu stvrdila Martina Buchtelová, která stejně jako oddílová kolegyně předvedla sestavu s obručí a s kuželi, a zaslouženě získala titul vicemistryně. „Obě děvčata v Praze podala velmi dobrý výkon a zaslouženě vystoupala až na bednu," uvedla šéfka SK MG Veselí nad Moravou Milada Niklová, která šikovné gymnastky letos připravovala společně s Markétou Roubalovou.

Akademické mistrovství republiky, kterého se mohou zúčastnit pouze gymnastky, jež studují na vysoké škole, bylo poslední akcí veselských gymnastek v letošní sezoně.