Okresní hokejbalová liga pokračovala o víkendu po třítýdenní odmlce. Během ní se toho na stadionu U Červených domků opravdu mnoho nezměnilo. Hráče obou týmů překvapily spíše nedodělané střídačky než nějaké razantní úpravy. „Nic nového tu není. Jen mezi střídačkami není tradiční mezera,“ řekl útočník Gladiátorů Jiří Hynšt.

Oba týmy se však v sobotu dopoledne soustředily na svůj výkon. I když naplno ani jedno z mužstev rozhodně nehrálo. Gladiátorům stačilo k vysokému vítězství a třem bodům poklidné tempo, oslabení Vlci si zase rychle uvědomili sílu soupeře a závěrečnou část zcela vypustili.

„S Vlky jsou zápasy vždy takové volnější,“ uvedl Hynšt. „Ze začátku to ale bylo z naší strany takobé utrápené. Pak jsme ale dokázali zlomit odpor soupeře a nastřílet nějaké branky,“ doplnil.

Brankář Vlků Fiala odolával náporu soupeře pouze šest minut. Pak zahájil kanonádu Petr Uřičář. Kapitán Gladiators se v zápase trefil ještě šestkrát. „On má více branek než střel na branku,“ dobíral si spoluhráče Hynšt. Toho výkon Uřičáře nepřekvapil. „Čekal jsem, že dá více branek. Ale sedm gólů? To je bez komentáře,“ culil se Hynšt.

Pochvalně se o Uřičářovi vyjadřovali i protivníci. „Uřičář je zkušený hráč, který svoji kvalitu potvrzuje několik sezon,“ řekla dlouholetá opora Vlků Michal Šťastný.

Dvakrát se mezi střelce zapsal i hokejista Jakub Sajdl. Premiérové trefy v novém dresu se dočkali i Ondřej Horinka s Jakubem Tomim. „Kluci k nám přišli z konkurenčního Šaštína. V obraně hráli hodně dobře. Doufám, že nám ještě pomohou,“ přál si Hynšt.

Zápas nabídl i několik komických vložek. Hráče i diváky pobavila nešťastná srážka dvou hráčů Gladiators. „Já jsem viděl, že Radek Vjazanko je přede mnou. Bohužel jsem mu dal hokejku mezi nohy a srazili jsme se. Já jsem na něj navíc spadl. O si myslel, že ho někdo fauloval,“ popisoval střet Hynšt. Ten prožil v úvodní části hodně nepovedené střídání. „O půl minuty později jsem Radka trefil do stehna. Na střídačce jsem se mu pak omluvil,“ usmíval se Hynšt.

Poraženým do smíchu moc nebylo. „Výsledek je možná krutý, ale soupeř byl jasně lepší. Bylo nás zase málo. Proti mladým hokejistům jsme neměli šanci. Bylo vidět, že to hráči soupeře s hokejkami umí. Vždyť některé góly dali do prázdné branky,“ pronesl Šťastný.

Vlci si v pohodovém zápase vytvořili několik vyložených šancí, na gólmana Krýsu však dlouho nemohli vyzrát. „Krýsa je dobrý gólman. O jeho kvalitách jsme věděli, protože v minulosti chytal i za nás. Ale pokud máme v zápase deset nájezdů, nějaký gól bychom měli dát id skvělému gólmanovi,“ míní Šťastný.

Poražení se čestného úspěchu dočkali ve 43. minutě. Brankáře Krýsu připravil o nulu důrazný Kukol.

Gladiators Hodonín – Vlci Hodonín A 13:1 (2:0, 3:0, 8:1)

Branky: 6., 22., 27., 32., 36., 38. a 38. Uřičář, 10. a 38. Sajdl, 23. Horinka, 34. Hrnek, 37. Tomi, 42. Hynšt – 44. Kukol
Rozhodčí: Zbořil. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 30.
Gladiators: Krýsa – Chotaš, Horňák, Drábek – Uřičář, Svoboda, Charvát, Vjazanko, Tomi, Sajdl, Horinka, O. Hrnek, Hynšt.
Vlci A: Fiala – Šťastný, Štencl, Kukol, Čajka, Hübl, Trs, Harca.
Další víkendové zápasy: HBC Rigum JV – Snails Hustopeče 3:2, Rigum B – HBK Vlci B 8:3 (3:1, 2:1, 3:1), HBK Vlci B – TJ Gladiators Hodonín 0:5 kontumačně,
Snails Hustopeče – HBC Veselští Medvědi 2:0 (0:0, 2:0, 0:0).