Poslední letošní duel Veselankám příliš nevyšel. Jihomoravanky sice ještě v prvním poločase držely těsný náskok, ale do přestávky o něj kvůli nedůsledné obraně a individuálním chybám přišly. Ve druhém poločase se sice rozstřílela spojka Balážové, ale hráčky Plzně už náskok nepustily.

Mladé veselské házenkářky mohly i přes domácí prohru slavit, neboť v ligové soutěži skončily za suverénní Olomoucí a druhým Zlínem třetí. „Věděli jsme, že nám o nic nejde, takže jsem chtěl dát prostor všem holkám. Chtěl jsem, aby si děvčata zahrála, protože to byl pro většinu děvčat poslední zápas v kategorii starších dorostenek," prohlásil domácí kouč Miroslav Slovák.

Ten po sobotním utkání navíc překvapil informací, že slovácký klub družstvo kvůli nedostatku hráček v příštím soutěžním ročníku nepostaví. „Některé holky vycházejí do žen, jiné chtějí ukončit činnost. Nevím, jak to bude dál. V příští sezoně ale asi budeme mít pouze mladší dorostenky," říká Slovák.

Zkušený kouč právem považuje poslední ročník za úspěšný. Veselanky sice v první polovině sezony pomýšlely i na mistrovský titul, když vyhrály na palubovce favorizované Olomouce, ale na jaře už Lukšíková se svými spoluhráčkami nebyly tak dominantní a po několika porážkách se soustředily na boj o bronzovou medaili. „Tam, kde jsme měly vyhrát, tam jsme to zvládly. Rozhodující bylo utkání v Plzni, kde jsme výhru urvaly v závěrečných sedmi vteřinách gólem Balážové do šibenice," připomněl Slovák klíčový moment celé sezony.

Slovácký celek nakonec třetí příčku před dotírajícími Západočeškami udržel. „Holky musím pochválit. Byly to tři roky poctivé práce," prohlásil otec interligové házenkářky.

Starší dorostenky Veselí pod Slovákovým vedením dosáhly spousty výborných výsledků. „Dvakrát jsme byli bronzové na Prague Handball Cupu a dokud se nám nezranila Verča Řezáčová, tak jsme dokonce vedli moravskou soutěž první ligy," uvedl Slovák.

Právě zranění důležité spojky bylo pro další výkony a výsledky Veselanek naprosto klíčové. „Pokud by se Veronika nezranila, mohli jsme se s Olomoucí a Zlínem prát o ještě vyšší příčky. Bohužel se nám ji nepodařilo nahradit," řekl Slovák. „Znovu ale opakuji, holky odvedly maximum," zdůraznil.

Zkušený trenér se v posledních sezonách mohl spolehnout na výtečné brankářky i osvědčenou základní šestici opor. „Základními pilíři byly Anička Balážová, Dáša Lukšíková, Adriana Kožuchová, Verča Smetková, Nika Soldánová a další," vypíchl Slovák hlavní postavy.

Šířka kádru ale nebyla taková jako u moravských rivalů. „Pokud jsme základní šestku prostřídali, už jsme nebyli tak úderní," řekl Slovák. „Holky jsou ale mladé, tým jsme doplňovali děvčaty ročníku 1998 a 1999. Kus práce odvedla i Barča Melichárková," přidal.

Skvělá parta se však po víkendu rozpadla. Balážová, Lukšíková, Kožuchová s Monikou Trlidovou odcházejí do žen, reprezentační brankářka Vašulková se vrací zpět do Zlína, kde by měla být v interligovém ká­dru.

1. liga starších dorostenek

HK Veselí nad Moravou – DHC SVŠ Plzeň 29:32 (15:17)

Nejvíce branek: Balážová 9, Lukšíková 7/2, Kožuchová a Soldánová 4 – Mudrová 9/1, V. Galušková a L. Galušková 8. Rozhodčí: Koleček, Krupa. Vyloučení: 3/7. Diváci: 50.

Veselí n. M.: Vašulková, Mikesková – Bystřická 1, Kubešová, Balážová 9, Kožuchová 4/1, Lukšíková 7/2, Trlidová 1, Smetková 1, Klempířová 2, Jochová, Soldánová 4.