Forvard z Vřesovic, který 
v okresním přeboru Hodonínska obléká dres Slavoje Moravany, opět zastínil všechny kolem sebe. Bývalý hráč Kyjova či Ratíškovic byl lepší než Petr Kasala, Ondřej Zýbal, Zbyněk Toman, Tomáš Reška a spousta dalších borců hrající vyšší třídu. Nejlepším střelcem populárního zimního klání se stal popáté v řadě. „Nevím, který rok to bylo nejtěžší, ale nijak to neřeším. Jdu si prostě zahrát fotbal a pobavit se. Když dám gól, jsem rád, když ne, tak nic se neděje," říká Lukáš Možíš, který spoléhá především na instinkt zakončovatele a osvědčené parťáky. „Důležité je mít dobré spoluhráče, kteří mě najdou, nebo mi to dají před prázdnou branku," usmívá se Možíš.

Pouze z asistencí ale šikovný forvard netěží. Kdo viděl jednu z Možíšových finálových branek, musel obdivně zatleskat. Geniální řešení i chladnokrevné zakončení, takový je hbitý sniper, který si doma vystavil další trofej. Týmového úspěchu si ale Best, jak mu kamarádi přezdívají, cení mnohem víc. „Společná radost je mnohem větší a lepší," ví Možíš, který se ve finále prosadil hned čtyřikrát. I díky přesným trefám známého kanonýra Zweigeltrebe po dvou letech vystoupalo zase až na vrchol. „Byli jsme více namotivovaní i důslední. Hráli jsme zezadu a spoléhali na brejky, které nám vycházely," řekl Možíš. Ten jako jediný z vítězné party nejuchal v týmových trenýrkách, ale měl na sobě své oblíbené černé kraťasy. „Je to věcí pocitu. Cítím se v nich dobře, a jelikož mi to 
v nich i jde, nosím je pořád," dodal s úsměvem.

Termínově jsme to zvládli naprosto dokonale, říká hlavní organizátor Čada

Kyjov – Od svého týmu čekal lepší výkony i výsledky, po organizační stránce mu ale všechno klapalo. Hlavní pořadatel Kyjovské halové ligy Miroslav Čada znovu posunul kdysi kritizovanou soutěž zase o kousek dál.

I když to pořád není futsal, žádné excesy, napadení ani likvidační fauly organizátoři šeřit nemuseli.

Většina zápasů letošního ročníku se odehrála v klidu, výjimkou byl pouze zbytečně vyhrocený duel Beastie Boys 
s Flamengem.

Byla to pouze repríza loňského finále, která diváky i přímé aktéry otrávila. „Zavolal jsem si kapitány, hráčům jsem domluvil a byl klid," uvedl Miroslav Čada. Ten si letošní ročník pochvaloval. „Hodnotím ho pozitivně. Potěšil mě zájem lidí i médií. Hlavně v závěru byla hala pokaždé plná," uvedl Čada, který nemusel řešit žádný incident. „Doby, kdy byl napadený rozhodčí, jsou snad dávno pryč," věří pořadatel populárního klání.

Kyjovská liga letos nevadila ani fotbalovým trenérům a funkcionářům, neboť duely nijak nenarušily zimní přípravu krajských a okresních týmů. „Je dobře, že jsme vyplnili dlouhou pauzu. Termínově jsme to zvládli naprosto dokonale," pronesl Čada, který nejlepším třem týmům rozdal dvacet tisíc korun. Sponzor zase věnoval sadu triček a další dárky.

O tom, že se ve sklárenské hale bude hrát i příští rok, nikdo nepochybuje. „Uvidíme, co bude. Chtěl bych to pořádat dál. Některé týmy to sice už hrát nechtějí, protože jsou přestárlé, ale já věřím, že zájem hráčů bude i nadále takový jako doposud," pravil.

Otazník visí nad Novým Světem, stoprocentně v soutěži nebude pokračovat jeden 
z nováčků, velkopavlovický celek Moss Logistics, který se dvakrát na utkání nedostavil.