První krůček k postupu do semifinále extraligy mají stolní tenistky hodonínské rezervy úspěšně za sebou. Na domácích stolech přejely Hluk 5:1 a už dnes mohou rozhodnout o vytyčeném postupu mezi elitní čtverku.

„Průběh zápasu byl překvapivě hladký. Hráčky Hluku nastupují jen ve dvojici. Měli jsme výhodu v začátku, kdy jsme se dostali do tříbodového vedení,“ shrnul duel trenér Hodonína Ján Medvecký. Byl spokojený. Po závěrečných míčcích se radovala jak Ivana Pelcmanová a Kristýna Ondříšková, tak i mladičká Kateřina Tomanovská.

Před utkáním byste favorita hledali těžko. V sezoně se dvakrát radoval Hluk, který hodonínská děvčata přehrál dvakrát 6:4. Jenže play off je jako by jiná soutěž.

A v té jihomoravanky umějí. Přesto je kouč Medvecký ostražitý. O síle Hluku moc dobře ví. Dívky se navíc znají. Jedna ze soupeřek totiž trénuje v hodonínském středisku.

„První čtvrtfinále bylo v setech bodově vyrovnané. Jde o taktický boj. Každopádně chceme postoupit,“ konstatoval rozhodně třicetiletý trenér. Odveta je na programu už dnes. A bude těžká. Ať už bývalá juniorská reprezentantka Lucie Žmolíková nebo jednička Aneta Kučerová jsou ofenzivně vyspělé.

„Možná je pro nás výhodou, že Žmolíková studuje na vysoké škole, kde je zkouškové období. Asi toho tolik nenatrénuje. Každopádně je na ně teď větší tlak,“ přemýšlel Medvecký. Tak či tak, dá se očekávat, že druhé měření sil ve vyřazovací části mezi Hodonínem a Hlukem opět přinese kvalitní a pohledné zápasy.

Pokud by tým z Uherskohradišťska uspěl, rozhodne třetí zápas, který je na programu v neděli 19. dubna.

To hodonínský A tým na soupeřky zatím čeká. V základní části obsadil nejvyšší příčku a proklouzl rovnou do semifinále play off.

Stejně je na tom i druhá Břeclav v čele s českou reprezentantkou Renátou Štrbíkovou.